Bülent Türker’in “Çanakkale Savaşları’nın Bilinmeyenleri” isimli 7. Kitabı çıktı

29
Hollanda’da yaşayan Vizeli hemşerimiz Bülent Türker’in “Çanakkale Savaşı’nın Bilinmeyenleri” isimli yeni kitabı piyasaya çıktı. Geçtiğimiz ay Hollanda’da…..

HABER MERKEZİ
Hollanda’da yaşayan Vizeli hemşerimiz Bülent Türker’in “Çanakkale Savaşı’nın Bilinmeyenleri” isimli yeni kitabı piyasaya çıktı. Geçtiğimiz ay Hollanda’da yayınlanan ve 1 ayda 3 bin adedi tükenen kitap birçok bilinmeyene ışık tutuyor.
Çanakkale Savası’nda Fransa’da esir düşen Türk Askerleri’nin Fransa’daki mezarlarının öyküsü. Son Gazi Yakup Satar ile yapılan röportajlar. Çanakkale’de Şehit edilen bir komutanımızın İngiltere’den 97 yıl sonra geri alınan saati. Arjantin Cumhurbaşkanı Marcolla Turkuazo de Avea’nın 29 Ekim 1923’te Atatürk’e hediye ettiği Altın Saati alan Bülent Türker’in saati alış öyküsü ile birçok bilinmeyeni günışığına çıkaran kitap Rotterdam Multıfeestıjn’de 3 günde 2 bin okuyucusuna imzalandı. Belçika Festivali’nde de bin kişiye imzalanan kitap, adeta yurtdışında aranan kitap haline geldi. Türkiye’de de birçok yerden talep edilen kitap önümüzdeki günlerde tekrardan basılacak.
Kitap basımında kendisine maddi ve manevi destek veren ATAK BV Sahibi Melek Atak, Genel Müdürü Mustafa Kurşun, ADACAM Sahibi Şahin Arabacı’ya teşekkür eden Bülent Türker ; “2015 yılı hedefimiz Çanakkale’yi Hollanda7da en güzel şekilde yaşatmaktır. Bunun için de burada bir Müze açacağız” dedi.
Bülent Türker Hollanda Kraliçesi’nden 201 yılında Kraliyet Madalyası ve 2005 yılında da Hollanda7da “40 Yılın En İyi Kalpli Adamı” seçildi. “Bitmeyen Sevda”, “Karadeniz Fıkraları”, “Çanakkale Kahramanları”, “Anılarda Atatürk”, “Çanakkale Geçilmez” isimli kitaplarından sonra şimdi de “Çanakkale Savaşı’nın Bilinmeyenleri” isimli kitabı ile gençliğe ışık tutuyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.