Bülent Türker Gazetemize “Atatürk” ve “Çanakkale Savaşları” Kitapları’nı hediye etti

12
Gönüllü Türk Elçisi Bülent Türker Hollanda’da düzenlediği  Cumhuriyet Baloları, Türk Günleri, Dünyaca Ünlü Moda Evleriyle birlikte yaptığı defilelerle, engellilere ve  fakir fukaraya yaptığı yardımlar,..
HABER MERKEZİ
Gönüllü Türk Elçisi Bülent Türker Hollanda’da düzenlediği  Cumhuriyet Baloları, Türk Günleri, Dünyaca Ünlü Moda Evleriyle birlikte yaptığı defilelerle, engellilere ve  fakir fukaraya yaptığı yardımlar, yaptırdığı Anaokulları ile Türk’ün adını Avrupa’ya duyuran, özellikle, Hollanda, Belçika ve Almanya’da Türk hayranlığı sağlayan. Hollanda Kraliyet Şövalyelik unvanını alan ilk Türk olan Bülent Türker, Avrupa’da Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçisi olurken, kendi ülkesinde de sayısız yardımları ile çeşitli ödüllere layık görüldü.
Bülent Türker doğduğu Vize İlçesi’nde de yaptığı yardımlar ve Vize’yi uluslararası alanda tanıtımlarından sonra  1990 yılında adı Vize’de bir caddeye  verildi.
Gönüllü Türk Elçisi Bülent Türker, yazdığı “Atatürk ve Unutulmaz Anıları”, “Çanakkale savaşının bilinmeyenleri” ve “Çanakkale Kahramanları” adlı kitaplarını imzalayarak gazetemize hediye etti.
Kendisini Vize’deki ofisinde ziyaret eden Genel Koordinatörümüz Hacer Gökkaya ve Yeni Emek Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan’a kitaplarını teslim eden Bülent Türker, Yurt dışındaki müzayedelerde satın aldığı Atatürk’ün Silahı’nı, Çanakkele Savaşları’nda kullanılan Silahlar, Giysi ve Orijinal Yazılı Belgeleri de Gökkaya ve Ceylan’la paylaştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here