Bülent Türker “100 Ünlü Kırklarelili” arasında yerini aldı

34
Kırklarelui’nin Vize İlçesi’nin yetiştirdiği ve yıllardır Hollanda’da yaptığı faaliyetler ve yardımlar ile Kırklareli ve Vize’nin adını tüm dünyaya duyuran Bülent Türker
HABER MERKEZİ
?Kırklarelui’nin Vize İlçesi’nin yetiştirdiği ve yıllardır Hollanda’da yaptığı faaliyetler ve yardımlar ile Kırklareli ve Vize’nin adını tüm dünyaya duyuran Bülent Türker, Kırklareli’nin yetiştirdiği Gazeteci-Yazar-Araştırmacı Nazif Karaçam7ın yazdığı “Kırklareli’ni Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” Kitabı’nda yüzyılımızın en tanınmış 100 Kırklarelilisi arasına Vizeli hemşerimiz Bülent Türker’i de koydu. Dünya’da Kırklareli kökenli ilk Şövalye olarak başlık attığı kitabındaki yazısında Bülent Türker’in bugüne kadar yaptığı hizmet ve yardımlar ile aldığı ödüllerini anlattı. 
Kırklareli Vize de bir bakkalın oğlu olarak doğan ve gençliği simit satarak, ayakkabı boyayarak ve  üniversitede hamallık yaparak geçen Bülent Türker Milli Sporcu iken gittiği Hollanda’da 1. olması ve temizlikçi olarak gönüllü işe girdiği bankada Müdür olarak  yıllarca çalışması ve yaptırdığı 3 okul vede  7000’den fazla özürlüye verdiği Engelli Arabaları ile  Mehmetçik Vakfı’ndan aldığı 3 Altın Madalya  ve 2001’de Hollanda Kraliçesi tarafından En Yüksek  Şövalyelik Madalyası  ile onurlandırılması, 2005 yılında  yine Halk Oylaması ile Hollanda’da “40 Yılın En İyi Kalpli İnsanı” seçilmesi vede 2 yıl önce Atatürk’ün çalınan silahının İngiltere’de  açık arttırma ile dünyanın en büyük müzayede salonunda bugünkü parayla 150 milyara almasını kitapta anlattı.
Bülent Türker yaptığı açıklamasında; “Böylesine güzel bir kitapta 100 yılın en iyileri arasına girmekten bir Vizeli olarak gurur duyuyorum. Vizeli olmak bir ayrıcalıktır. Ben Vizeli olmaktan hep gurur duydum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here