“Bugün Son Gün”

30
* 7 Haziran 2015’te yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde Aday olacakların Kamu Kurum ve Kuruluşları’nda görev yapanların, görevlerinden istifa etmeleri için Bugün Son Gün.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Seçim Kurulu Müdürü İbrahim Özkök, Milletvekili Aday Adayı olacaklar için görevlerinden istifa etmeleri gerektiğini ve istifa için bugün en geç saat 17.00’a kadar başvurmaları gerektiğini bildirerek açıklamalarda bulundu. 
Özkök, açıklamasında şunları kaydetti;
“ 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler’de Milletvekili Adayı olmak isteyen; Hâkimler ve Savcılar, Yüksek Yargı Organları Mensupları, Yüksek Öğretim Kurumları’ndaki Öğretim Elemanları, Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyeleri, Kamu Kurumu ve Kuruluşları’nın memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, Belediye Başkanları, Subaylar ile Astsubaylar, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kamu Kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların en geç bugün saat 17.00’ye kadar 2839 Sayılı Kanun’un 18. Maddesi uyarınca görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğine ve ayrıca bunlar için aynı Kanun’un 19. Maddesi’nde yer alan görevden ayrılmaya ilişkin hükümlerin uygulanmasına, Kamu görevlilerinden emeklilik dilekçesi verip aday olacaklarında dilekçelerini en geç bugün saat 17.00’ye kadar vermeleri gerekmektedir. Aksi halde, öngörülen tarihten sonra emeklilik veya istifa isteminde bulunanların 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimde Aday olmalarına kanunen imkân bulunmamaktadır.”  (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here