“Bugün Kırklareli için anlamlı bir gün”

16
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet
Gökhan Sarıçam, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne
Gelişi’nin 80. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında
şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“20 Aralık 1930’da ilimize gelen Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, bizler için çok özel bir anlamı olan bu gün vesilesiyle anmanın sevincini yaşamaktayız.
80 yıl önce Kırklareli’ne gelen Sevgili Ata’mız; ilçelerden, bucaklardan ve köylerden gelen halk temsilcilerine kendi ihtiyaçları hakkında sorular yöneltmiş, onların dert ve şikâyetlerini kendi ağızlarından dinlerken serbestçe konuşmalarına özellikle çok dikkat etmiştir.
Kırklareli gezisinin bir bölümünde de hemşehrilerimize; “İnsanlarda kusur olur. Kusurlarımızı söylemek iyidir, yararlıdır. Geçmişte yapılmış çok kusurlar ve noksanlar olmuştur. Öyle olmasaydı, zor durumlara düşmezdik. Biz gerektiği oranda az kusurlu olmaya ve çok gayretli olmaya ve fedakar olmaya çalışmalıyız” diye seslenerek,  O’nu sadece o gün dinleyenlere değil bizlere ve bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza da, hayat boyu uygulanması gereken bir öğüt vermiştir.
İlimiz için çok özel bir anlamı olan bu tarihi olayın anısına Yüce Önderimizi bir kez daha saygıyla yad ediyor bütün hemşehrilerimin bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here