“Bu yol TIR trafiğine açılmadan Dereköy Sınır Kapısı’nın restorasyonu başlayamayacak”

6
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Dereköy Sınır Kapısı’nın TIR trafiğine açılması ile ilgili konuşarak; “Bulgaristan tarafının yol ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak yolu TIR trafiğine açması gerekiyor. Bu yol TIR trafiğine açılmadan Dereköy Sınır Kapısı’nın restorasyonu başlayamayacak.” dedi.

 


Haber Merkezi
Kırklareli’ne ekonomik açıdan büyük katkılar sağlayacak olan Dereköy Sınır Kapısı’nın TIR trafiğine açılması çalışmalarında en ufak bir ilerleme kaydedilmedi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş Bulgaristan tarafından Helen yol çalışması yapılmadığını belirterek şöyle konuştu;
“Dereköy Sınır Kapısı’nın 2009’da alan projeleri çizildi. Uygulama projeleri ve zemin etütleri yapılıp başlama safhasına gelmesi gerekiyor. Fakat bunun için Bulgaristan tarafının yol ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak yolu TIR trafiğine açması gerekiyor. Bu yol TIR trafiğine açılmadan Dereköy Sınır Kapısı’nın restorasyonu başlayamayacak. Bu konu Başbakanımıza ve Ulaştırma Bakanlığı’na iletildi. Dileğimiz Bulgaristan ile yapılan ikili görüşmelerin sonucunda Bulgaristan tarafının çalışmalarını hızlandırmaya başlamasıdır. Zaten Bulgaristan tarafından çalışmalar sona erse bizim yapacağımız çalışmalar fazla uzun sürmeyecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.