“Bu vatan, bu bayrak benim diyen herkese kapımız açık”

36
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Anavatan Partisi Milletvekili olarak uzun yıllar Ankara’da Kırklareli’ni temsil eden Cemal Özbilen’in MHP’ye geçtiği yönündeki haberlere açıklık getirerek, Ekim ayında erken seçim olabileceğinin sinyallerini verdi.

HABER MERKEZİ
Anavatan Partisi (ANAP) Milletvekili olarak 4 dönem Kırklareli Milletvekilliği yapan Cemal Özbilen’in Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçtiği yönünde son günlerde çıkan haberlere MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan açıklık getirdi.
“Bu vatan benim, bu bayrak benim” diyen herkesin MHP çatısı altında siyaset yapabileceğini belirten Savaşan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Son zamanlarda Kırklareli merkez ilçede Anavatan Partisi’nden Milletvekili olarak uzun yıllar Kırklareli’ni Ankara’da temsil eden Cemal Özbilen’in partimize geçtiği yönünde haberler yer alıyor. Partimizin kapıları “Bu vatan benim, bu bayrak benim” diyen herkese sonuna kadar açıktır. Herkesin partimiz içerisinde siyaset yapma hakkı vardır.
Ancak tüzüğümüz gereği partimize üye olmak isteyenler ikamet ettikleri yerin parti teşkilatlarına müracaat etmeleri gerekmektedir. Şu ana kadar il ve ilçe teşkilatlarımıza böyle bir müracaata bulunulmamıştır.”
* “Ekim’de erken seçim olması kuvvetle muhtemel”
Geleneksel hale getirilen Marmara İl Başkanları Toplantısı’nı bu ay Balıkesir’de gerçekleştirdiklerini belirten Şaban Savaşan; “Marmara Bölgesi’nin İl Başkanlıkları olarak geleneksel hale getirdiğimiz programlarımızın Nisan Ayı toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirdik.
Burada yaptığımız toplantıya Marmara Bölgesi’ndeki partimizin İl Başkanları’nın yanı sıra Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Bülent Didinmez’de katıldı. Genel başkan Yardımcımız Didinmez yaptığı açıklamasında Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 07 Kasım 2010 olarak öngördüğü Erken Seçim tarihinin 1 ay erkene çekilerek, Ekim Ayı içerisinde yapılmasının kuvvetle muhtemel olduğunu dile getirerek, olası bir Erken Seçim için hazırlıklarımızı tamamlamamız talimatını verdi.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here