Bu Tablo gücümüzün ispatı

15
Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi İl Danışma Meclisi Toplantısını 12 Eylül 2013 Perşembe Akşamı saat 19.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Salonunda gerçekleştirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi İl Danışma Meclisi Toplantısını 12 Eylül 2013 Perşembe Akşamı saat 19.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Kırklareli Merkez ve İlçelerinden yaklaşık olarak 400-450 kişi arasında bir katılım oldu. Toplantıya İstanbul Koordinatör Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, Kırklareli Milletvekili Av.Şenol Gürşan, Kırklareli Adaletve Kalkınma  Partisi İl Başkanı A.Zeki Kılavuz ve çok sayıda partilinin katılımı oldu. Toplantıya başlamadan önce Saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu.    
“Bu Tablo gücümüzün ispatı”
Günün ilk konuşmasını AK Parti Kırklareli İl Başkanı A.Zeki Kılavuz yaptı: “Burada bu kadar kalabalık bir topluluğu görmek beni açıkçası çık sevindirdi. Bu bizlerinde ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Kırklareli önceden teşkilatlanmanın ve teşkilatçılığın ne olduğunu bilmiyordu. Bunu bu dönemde ciddi bir şekilde uyguluyoruz ve öğretiyor ve öğreniyoruz. Görüyorum ki başarılı bir şekilde yol almışık ancak eksikliklerimiz mevcut örneğin. Bizim AK Parti olarak Siyaset Akademisi olarak bir programımız var. Bu 2008 yılından beri Türkiyemizin 80 ilinde başarılı uygulanıyor. Ancak Kırklareli’nde bugüne kadar buraya kayıt yaptıran kimse olmamış bu iyi bir tablo değil. Yeni bir kayıt dönemi başlamış durumda Siyaset Akademisine şimdi örgütlerimize sesleniyorum buna ilgi gösterin ve partililerimizi yönlendirin. Siyasetçi artık alaylı olarak değil Mektepli olarak yetişmeli. Alaylı olanlara saygım mevcut ancak dünyamız çok farklı bir şekilde ilerliyor. Bu yüzden bu eğitimleri almadan bir yerlere gelmenin zor olduğunu düşünüyorum” dedi.
Konuşmasına Başkan Kılavuz Siyaset Akademisinin nerelerden ve ne şekilde geldiğini şu sözlerle anlattı: “ Siyaset Akademisi Programları kuruluşumuzun ilk yıllarında Ankara ve İstanbul il başkanlıklarımızın bünyesinde gerçekleştirildi. 5 Şubat 2008 tarihinden itibaren ise Sayın Başbakanımızın talimatıyla Siyaset Akademisi, talep eden her il ve ilçede merkezî bir müfredatla tüm yurt geneline yaydığımız Türkiye’ye örnek olan bir organizasyon oldu. Siyaset Akademisi eğitim programları Türkiye genelinde bugüne kadar doğrudan 80 il merkezi ve 35 müstakil ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Bu merkezlere yakın illerden gelenlerle birlikte Siyaset Akademisi 15 dönemin sonunda yaklaşık 70.000 kişiyle buluşmuştur. Söz konusu eğitim süreçleri ile hem Parti kadrolarımızın donanım ve birikimlerinin artırılması hem de her türlü görüşten insanımızın AK Parti ile temaslarının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ancak bundan daha önemlisi tüm vatandaşlarımıza açtığımız Akademimiz aracılığıyla, ülkemizin siyasî ve sosyal hayatının seviyesine katkı yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bu sayede 18 yaşından 78 yaşına, lise mezunundan doktoralısına, işçisinden çiftçisine, doktorundan avukatına, AK Partili olsun veya olmasın bütün vatandaşlarımıza, ayrım yapmadan, ulaşmaya çalıştık” dedi.
“Bizleri salonlar artık almıyor”
İl Başkanı Kılavuz’un ardından başka bir programda oldukları için sonradan gelen Kırklareli AK Parti Milletvekili Şenol Gürşan kürsüye gelerek konuşmasını yaptı. Konuşmasında Gürşan şunları dile getirdi: “Konuşmama başlamadan önce buraya katılım gösteren herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Yerel seçimler öncesinde böylesine güzel bir tablo ile karşılaşmak insanı haliyle sevindiriyor. Demek ki yapılan işler meyvasını vermeye başladı. Bizler kimin ne yaptığına değil kendimizin ne yaptığına bakmalıyız. Gördüğüm kadarı ile bizleri salolar almaz olmuş. Bizler ve sizler AK Partiyi iktidara 11 yıl öncesinde taşıdık. Sayın Başbakanımızın yaptığı işler belli. Bir dünya lideri ve bizler onun bir neferi olarak daha fazla çalışmalıyız. Yerel Seçimlerde de Belediyeciliğin adresi olan Partimizi Kırklarelililerle tanıştıracağız. Bugünden itibaren herkesin çok daha fazla çalışması gerekiyor. Ancak çalıştığımız zaman kazanabiliriz. Kırklareli’nin imajını ancak AK Parti değiştirebilir. Bugüne kadar ilimizde olan şeyler belli. Bizlerin Adalet ve Kalkınma Partisinin Belediyecilik anlayışı çok farklı. Tüm üyelerimizin ve partimizin her kademesinde yer alan herkesin AK Parti’yi iyi anlamış olması gerekiyor ki  iyi bir şekilde bizleri temsil etsinler ve anlatsınlar. Bugünkü gördüğüm tablo ile biz bu işe hazırız gibi duruyor. Ancak Başbakanımızın dediği gibi “Durmak yok yola devam”. Çalışmanın saati yeri ve zamanı yoktur” dedi.
En son olarak İstanbul Koordinatör Milletvekili Ahmet Baha Öğütkenpartililerle görüştü. Toplantının bu kısmı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here