Bu sporcular engel tanımıyor

12
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları 2010-2011 sezonunun ilk yarısını A
Grubu İller Türkiye Kupası 3.cülüğü ile bitirdiler. 2010 – 2011
sezonunda alınan derecelere göre ilimiz sporcularının Milli takımlar
içinde yer edinmiş oldular.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’nin Belediyespor Kulübü Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı sporcularından Yağız Engin ve Ahmet Birkan Karaçam 29 Ocak-12 Şubat 2011 tarihlerinde Aksaray’da yapılacak olan “Bedensel Engelliler Masa tenisi Milli Takım Kampı”na sporcu olarak davet edildiler. Önümüzdeki dönem Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımları’nın çekirdeğini oluşturacak olan bu kampa ilimizden 2 sporcunun davet edilmesi ilimizdeki masa tenisi seviyesinin de bir göstergesi olarak ortaya çıkıyor,
Konu ile ilgili olarak Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat şunları kaydetti:
“Yağız Engin 1993 Kırklareli doğumlu ve tüm Türkiye’nin gerek Bedensel Engelliler gerekse diğer Türkiye Şampiyonaları’nda dikkat çeken bir sporcumuz. Bu güne kadar 2 defa Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonu, Büyükler Çiftler Türkiye 9.su ve 2. Lig Oyuncusu olan sporcumuz Bedensel Engelliler Milli Takımı’nda uzun süre ilimizi ve ülkemizi temsil edecek özel bir yetenek. Kendisi de işine gereken özeni gösterirse çok daha iyi yerlere geleceğinden eminim.
Ahmet Birkan Karaçam 1991 Kırklareli doğumlu, Bedensel Engelliler Türkiye 2.si oyuncumuz masa tenisine çok geç başlamasına rağmen kısa sürede kendini geliştirip Milli Takım aday kampına davet edilerek çalışmalarının karşılığını bir anlamda görmüş oldu. Ondan beklentimiz ise Milli Takım sporcusu olarak ülkemizi ve ilimizi yurtdışında temsil etmesi. Umuyor ve bekliyoruz ki bu kamptaki verimli çalışmalarıyla Ahmet bunu da gerçekleştirecektir.
Kırklareli Merkez doğumlu olan sporcularımız halen Türkiye Odalar Borsalar Birliği Lisesi son sınıf öğrencileridir. Yağız 2005, Ahmet ise 2007’de Masa Tenisi ile tanıştı. Ailelerinin ve kulüplerinin destekleriyle Milli Takım seviyesine kadar yükseldiler, hedefleri ise Milli Takımın kalıcı birer üyesi olmaktır.  
Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum. Çocuklarınız bedensel engelli olabilir, onları hayatlarına sporu katarak daha sosyal, özgüveni yüksek, hayata daha olumlu bakan birer birey olmasının önünü açabilirsiniz. Toplumumuzda spor okul başarısını engeller gibi çok yanlış bir kanı var ki bizim sporcularımız aldıkları Takdir ve Teşekkürlerle, kazandıkları okullarla bunu yıllardır ispatlıyorlar. Arkadaşları internet cafeler de, parklarda bahçelerde gezerken bizim sporcularımız salonlarda ter döktüler. Ben öncelikle Yağız ve Ahmet’i ve sonrasında tüm sporcularımı kutluyor, hepsinin Türk milli takımına aday olduklarını belirterek alınlarından öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here