Bu sınıflar öğrencileri eğitime bağlıyor

17
 Kırklareli il genelinde sadece Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda açılan Yetiştirici Sınıflar öğrencileri eğitim ve öğretime bağlıyor.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda Yetiştirici sınıfların açılmasına ilişkin yönerge doğrultusunda zorunlu ilköğretim çağında bulundukları halde öğrenimlerini yaşıtları ile birlikte zamanında tamamlayamamış çocukları ilköğretime hazırlamak ve okula devam etmeklerini sağlamak amacıyla 1-3 A, 1-3 B, 4-5 ve 6-7 olarak 4 adet sınıf açıldı.
1-3A sınıfında Okuma-Yazma bilmeyen 16 öğrenci, 1-3 B sınıfında az Okuma-Yazma bilen 11 öğrenci kayıtlı. 4-5 sınıfında ise Okuma-Yazma bilen fakat çeşitli sebeplerle okula devam edememiş, yaşıtlarına göre olması gereken sınıfta olamayan, yani yaşıtlarından 3 yıl geride bulunan 8 öğrenci eğitim görüyor. Bu sınıfı bitiren öğrenciler yaşıtlarının bulunduğu sınıflara kayıt ettirilecekler. 6-7 sınıfında ise yine yaşıtlarından geri kalmış öğrencilerden 3 kişi bulunuyor. Bu sınıfı tamamlayan öğrenciler daha sonra 8. sınıfa kayıtlı olacaklar.
Şubat ayından bu yana açık bulunan 1-3 A ve 1-3 B sınıfında Sınıf Öğretmeni Kaan Yılmaz, 4-5 ve 6-7 sınıfında ise Sınıf Öğretmeni Birsen Tahtabiçen, hazırlanan program doğrultusunda eğitim veriyor. Bu sınıflarda eğitim alan öğrenciler eğitimlerinin tamamlanmasının ardından yaşıtlarının bulunduğu sınıflara kayıt ettirilecekler.
Kırklareli il genelinde sadece Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda açılan bu sınıflara il merkezi ile ilçelerimizde bulunan bu türden öğrencilerde kayıtlarını yaptırabilecekler. (s)
 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here