Bu Sefer Tam Zamanı “Bizimle değişime var mısınız?”

17
* Kırklareli Ticaret Borsası’nın (KTB) 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak olan Yönetim Kurulu ve Başkanlık Seçimleri’nde Aday olan Mehmet Emin Doğu ve Ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu ve Başkanlık Seçimleri 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak. Seçimlerde Başkanlık için “Bizimle değişime varmısınız?” sloganı ile Başkanlık için Aday olan Mehmet Emin Doğu yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Borsamızın Yönetim Kurulu ve Başkanlığı Seçimi 4 Mayıs Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır. Seçimin güzel ve Kırklareli yararına olacağına inanıyorum. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmete talip oluşumun amacı Borsayı üyenin sekretaryası olmaktan çıkartıp üyeye hizmet veren, çalışan, üreten, üreticinin emeğini değerlendiren Borsa yapısına kazandırmaktır. Borsamız senede 1 ay faal olup 11 ay çalışmamaktadır. Ticaret Borsası’nın üreticinin emeğinin karşılık bulması ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak amacıyla gece gündüz çalışmak gerekir. Kırklareli Borsasının başına çalışacak kadrolar gelmelidir. İşte benim ekibim genç dinamik çalışkan kendi işlerinde de çok başarılı hedefi ve vizyonu olan iş adamlarıdır. Biz insan olarak zaten herkesi seviyor ve kucaklıyoruz. Sosyal hayatımızda da öyleyiz. Ancak iş hayatında yapamayan başarılı olamayan gider. Sosyal hayatta belki, ama işte, hedefte, hizmette, idareye edeyim demek olmaz. Şu anki başkanımız 15 yıl yönetim kurulu başkanlığı dâhil 23 yıl borsa da görev almıştır. En son yatırımımız yeni borsa binasını hizmete kazandırmaktır. Bu hizmette 2002 yılında yani 11 yıl önce olmuştur. O günden bu yana 11 yıl boyunca tescillerin binde 2 olmasına rağmen hiçbir yatırım yapılmamıştır. Bir çivi dahi çakılmamıştır. Borsamızın kalkınması, çevre borsalarla rekabet edebilmesi, üyelerin yararlanması anlamın da hiçbir proje geliştirilememiştir. Seçimlere 3 gün kaldığı halde ne bir proje ne bir hedef ne de neler yapılacağına dair hiçbir açıklanma yapılmamıştır. En azından yapılan icraatlar üyeyle paylaşılabilirdi. Diğer çevre illerde de oda ve borsa seçimleri ve başkan adayları adaylıklarını açıklamıştır. Bunlar bizden çok üstün ve vizyonu olan, kısa sürede bizden çok büyüyen borsalardır. Hepsi basında sayfa sayfa yaptıkları ve yapacakları ile ilgili üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirmişlerdir. Hizmetlerini, yaptıklarını, yapacaklarını üyelerinin takdirine sunmuşlardır. Bizim borsamızda böyle bir şey yok. Neden? Çünkü uzun süre bir mevkide kalındığı zaman iş arzusu ve heyecanı biter. Bu yüzden de son 10 yıldır Borsamızda hiç birşey yapılamamıştır. Ben Mehmet Emin Doğu olarak eğer Turan Altıntel’in başlanmış ya da devam eden bir yatırımı ve projesi olsaydı inanın ki aday olmazdım, kendisinin önünü açar destek olurdum. Yatırımı ve devam eden projesi olsaydı kendi elimle çimento taşırdım. Ancak ne yazıktır 10 yıldan beri böyle bir hamlesi ve gayreti olmamıştır. 
Ben Mehmet Emin Doğu ve ekibim adına söz veriyorum. Allah nasip eder, seçimi kazanmak kısmet olursa;
1- Borsa tescil ücretleri binde 2 den, binde 1 e düşürülecek.
2- Kırklareli’ne kombine tam teşekküllü canlı hayvan borsasını kazandıracağız.
3- Toprak ve yaprak tahlil laboratuarı kuracağız.
4- Köy meralarını alacağımız modern makine ile karaçalıdan kurtararak meraları verimli hale getireceğiz. Makine karaçalıyı alarak talaş olarak çıkartacak çevreye zarar yapılmayacaktır. Meraların ıslah edilmesi için Valilik, Tarım İl Müdürlüğü ve Muhtarlarla ortak çalışma yapılacaktır.
5- Özellikle Mandıracılar ve Kasaplar için Borsamızda bürokratik engelleri aşmak için bir kurul oluşturulacaktır. 
6- Tarım ve tarımsal sanayide enerji sıkıntısının giderilmesi için imkânlarımız ve varlıklarımız doğrultusunda ilgili kuruluşlarla ortak çalışmalar yapılacaktır. 
Bunlar bizim hedeflerimizdir. Başarmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı, bu çalışma heyecanının ve kudretin arkadaşlarımda olduğuna inanıyorum. Ben Mehmet Emin Doğu; Saygıdeğer tüm üyelerimizin mukaddes oyuna talibim. Bana verilen her oyu siz Saygıdeğer üyelerin menfaatine ve çıkarlarına kullanacağıma şahsi beklentim olmadığına dair namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here