“Bu proje ile gençler arasında birlik ve beraberliği sağladık”

9
* Kırklareli Valisi Mustafa Yaman; “Bu projenin amacı; genç kardeşlerimizin boş vakitlerini değerlendirmek hem onların birlik beraberliklerini sağlamak bu vesile ile derslerine, hayatlarına motivasyonu sağlamaktı” dedi.
HABER MERKEZİ
2011-2012 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde Kırklareli’deki orta dereceli okullarda Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Gençlik Tüneli Projesi” Final Gösterisi 
4 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Gençlik Tüneli Projesi Final Gösterisi’ne; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Eşi, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu ve Eşi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Emniyet Şube Müdürleri, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı. 
Proje hakkında bir açıklama Yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman projenin amacının gençlerin boş vakitlerini değerlendirmek hem onların birlik beraberliklerini sağlamak bu vesile ile derslerine, hayatlarına motivasyonu sağlamak olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğümüzün ortaklaşa yapmış olduğu bir projedir. Projenin amacı genç kardeşlerimizin boş vakitlerini değerlendirmek hem onların birlik beraberliklerini sağlamak bu vesile ile derslerine, hayatlarına motivasyonu sağlamak. İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Behzat Canbazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Korkmaz’a ve personeline teşekkür ediyorum. Bu tarz faaliyetlerimiz her zaman devam edecek” dedi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program,  Kırklareli Sağlık Meslek Lisesi Öğrencisi Buse Durgut’un “Sokak Çocuğu” adlı şiiri okumasıyla devam etti. Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Onur Gülhane Barış Manço’nun sevilen eseri “Dönence” şarkısını söyledi. Dönence şarkısının ardından sahneye çıkan Kırklareli Fen Lisesi Öğrencisi Işılsu Şen “Bir Veda Bile Etmeden” şiiri ile izleyiciler duygu dolu anlar yaşattı. Kırklareli Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Şeyma Demirbaş ve Funda Öz “Babama Selam Söyle” adlı eseri seslendirdiler. Şiirlerin okunması ve şarkıların söylenmesinden sonra Projeye katılan orta dereceli okulların temsilcilerine Teşekkür Belgesi ve çiçek verildi.  Programın sonunda etkinliğe katılan tüm öğrenciler sahnede “Hayat Bayram olsa” şarkısını söyledi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here