“Bu Para Başka Para” gülmekten kırdı geçirdi

18
Yönetmenliğini Cengiz Küçükayvaz’ın yaptığı “Bu Para Başka Para” isimli 2 perdelik komedi tiyatro severlerle buluştu.

HABER MERKEZİ

21 Ocak 2011 Cuma günü saat 20.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gösterime sunulan “Bu Para Başka Para” tiyatro severleri kahkahaya boğdu.
Gösterime sunulan 2 perdelik komedi türündeki tiyatronun konusu ise kısaca şöyle;
Sıradan bir adam, bir muhasebeci olan Henry Perkins’in serüvenine konuk oluyoruz öyküde. İçi para dolu bir çanta başka bir çantayla karışırsa ne olur? Ortalık karışır. İşin içine birde meraklı komşular, polis ve saçma bir taksici de karışırsa ne olur? Ortalık daha da karışır. Olaya paranın gerçek sahibi bir mafya adamı da karışırsa ne olur? Artık durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Küçük bir memurun hayatı boyunca çalışarak biriktiremeyeceği bir parayla karşı karşıya kaldığını düşünün. Henry Perkins’in para için verdiği bu mücadele ve dolambaçlar seyirciyi 2 saatlik bir kahkaha tufanının içine çekti.
Ray Cooney’in yazdığı tiyatronun oyuncuları Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Karyağdı, Hakan Akın, Esin Karakaya, Hüseyin Erkanlı, Cevher Güzey, Uğur İzgi, Tarık Karyağdı.
Cengiz Küçükayvaz tiyatro sonrası Kırklareli’ne ilk kez geldiklerini belirterek iyi bir intiba bırakmak istediklerini ifade etti.
Küçükayvaz; “Trakya’nın çok güzide bir şehrindeyiz. Kırklareli’ne ilk kez geliyoruz. Sizlerin gözünde iyi bir intiba bırakmak istedik. İnşallah güzel bir izlenim bırakabilmişizdir. Biz ‘Bu para başka para’ oyunundan sonra hep şunu söylüyoruz; yarın mutlu uyanacaksınız ve bizim gibi parasız” diyerek tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandılar. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here