Bu öğrenciler “Okulda Besleniyor”

13
Edirne Valisi Gökhan Sözer, merkezde 5 okulda başlatılan, okula devamlılığı artırmayı ve beslenme yetersizliğini en aza indirmeyi amaçlayan “Okulda Besleniyorum” Projesi’ni yerinde inceledi.
 
HABER MERKEZİ 
Vali Sözer, Mimar Sinan İlköğretim okulunda yaptığı ziyarette çiçekle karşılandı.  Proje kapsamında, her sabah öğrencilere poğaça ve süt verilerek, kahvaltı etmelerinin sağlanmasını amaçlayan programı yerinde incelemek üzere Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nun sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet eden Vali Sözer, öğrencilere süt ve poğaça dağıttı. 
Vali Sözer; proje kapsamında her sabah 1500’e yakın öğrenciye kahvaltı verildiğini söyledi. Projenin amacının düzenli şekilde kahvaltı edemeyen öğrencilerin beslenmelerini temin ve okula devamlarını sağlamak olduğunu ifade eden Vali Sözer; “Çoğu zaman okula kahvaltı etmeden gelen öğrencilerin hem öğrenme güçlüğü çekmesine hem de sağlıklı büyümesini engellemektedir” dedi. 
Vali Sözer, projenin başladığı tarihten itibaren çıktılarına bakıldığında okula devam oranının yüzde yüz arttığının tespit edildiğini kaydetti. 
* Proje 
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından ilimizdeki adı geçen okullarda toplam  bin 366 çocuğun hem okula devamlılıklarının sağlanması hem de bedensel ve zihinsel gelişimlerine ve de verimli öğrenmelerine katkıda bulunmak için "Okulumda Besleniyorum" Projesi uygulanmaya başlandı. Proje bütçesinin tamamı Edirne Valisi Gökhan Sözer’in de Başkanı olduğu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bütçesinden karşılanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here