“Bu markette her şey bedava”

10
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, yine bir ilke imzasını attı. Trakya Bölgesi’nde eşi benzerine rastlanmamış olan bir proje hazırladı.
HABER MERKEZİ
Kaymakamlık olarak hazırladığı ‘Sosyal Market’ projesi ile ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacak.
Özmen, ‘Sosyal Marketin’ önümüzdeki hafta açılmasını planladıklarını belirterek; “sosyal marketimizden sadece ihtiyaç sahipleri alışveriş yapacak.  Bu markette her şey bedava” dedi.
Sosyal Market’in bir yıl boyunca değerlendirmeye alınacağını ifade eden Özmen, 1 yıllık proje olsa bile 1 yılsonunda sosyal marketin faaliyet göstereceğini söyledi.
Özmen; “Sosyal market isminde daha öncesinde de üzerinde çalıştığımız ve Trakya Bölgesi’nde ilk kez bizim yaptığımız projedir. Araştırmamız sonucunda Trakya Bölgesi’nde hiç yapılmadığını gördük. Onun üzerine böyle bir karar alarak projemizi Ankara’ya sunduk ve proje bedeli olarak 100 bin lira çıkartıldı.
Pınarhisar Kaymakamlığı olarak esasında bir market açıyoruz. Başta giyim eşyalarının satıldığı ve kuru gıda malzemelerinden ibaret bir market olacak. Marketin yerini kiralayarak giyim eşyalarının birçoğunu satın aldık ve bozulmayacak şekilde olan kuru gıda malzemesi alımlarımız devam ediyor.
Bize başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir fiş vereceğiz ve bizim orada belirttiğimiz tutar kadar marketimizden istediğini alacak. Bir nevi ihtiyaç sahiplerinin bedava alışveriş yapabileceği market olacak.
Bir yıl boyunca marketin denemesini yapacağız ve bütün masraflar bizim tarafımızdan karşılanacak. Sonrasında bu marketimize yardım kuruluşları destekte bulunabilir. Sosyal marketi her ne kadar 1 yıllık proje olarak görsek de bu marketi hiç kapatmayı düşünmüyoruz, sürekli devam edecek proje olarak görüyoruz. Şuanda hazırlıklarımız hemen hemen bitti sayılır. Çok yakın zamanda açılışını yapacağız” dedi.
Ayrıca Özmen, Pınarhisar’da yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi ailenin olduğunu söyledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here