“Bu işi çözecek olan MHP’dir”

22
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan son günlerde artan terör olayları dolayısı ile vatandaşların öfkesinin arttığını belirterek, toplumumuzu sağduyulu olmaya çağırdı. Savaşan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan son günlerde artan terör olayları dolayısı ile vatandaşların öfkesinin arttığını belirterek, toplumumuzu sağduyulu olmaya çağırdı. Savaşan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz hafta Hakkari ili Şemdinli ilçesi Gediktepe Üs Bölgesi’ne yapılan hain saldırıda 11 Mehmetçiğimiz Şehit olmuş 14 Mehmetçiğimiz de yaralanmıştır. Bu elim olaydan 1 gün sonra Elazığ ili Palu ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucunda 1 Mehmetçiğimiz Şehit olmuş 1 Mehmetçiğimizde yaralanmıştır. 21 Haziran 2010 günü Diyarbakır ili Silvan ilçesine bağlı Bağdere Köyü Jandarma Karakoluna yapılan saldırıda 1 askerimiz Şehit olmuş 4 askerimiz yaralanmıştır. 22 Haziran 2010 sabah İstanbul Halkalıda 4 Uzman Çavuşumuz ve 1 Subay Kızı Şehit olmuş 15 kişide yaralanmıştır
Vatan ve Bayrak sevgisi taşıyan tüm Türk Milleti gibi bizimde acımız büyük üzüntümüz sonsuzdur.
Şehit erimiz Mustafa Kayın’ın fotoğrafının arkasına yazdığı mısralar Türk Halkı’na açıkça anlatmaktadır.
– Satılmasın diye toprağım
– Yıkılmasın diye devletim
– Üzülmesin diye milletim
– Dalgalansın diye bayrağım
– Vatanım için ölür, vatanım için yaşarım
– Çünkü ben ülkemin neferiyim.
İşte sözün bittiği yer burasıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanlığı olarak bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, başta aileleri olmak üzere Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Terörün sona erdirilmesi için yıllardır yabancı ülkelerden icazet bekleyen, TBBM’den verilmiş sınır ötesi askeri harekât yetkisini kullanmaktan kaçınan, günü birlik ve yanlış tedbirlerle saldırıları tırmandıran, kimlikleri tahrik ederek bölücülüğü azdıran AKP hükümetinin artık kendine gelmesi gerekmektedir. Aksi halde ne acılar sona erecek nede milletimiz bu tehlikelere ve tehditlere karşı daha fazla suskun kalacaktır.
Her kanlı eylemle hükümetin açılım adını verdiği yıkım sürecinin sarsıntıları ve tahribatı bütün toplumu kapsamış, başta AKP zihniyeti olmak üzere sorumluların gösterdikleri zaafların faturası şehadet ve saldırı olarak karşımıza çıkmıştır.
Türk halkı dış mihrakların siyasi taşeronu AKP,  silahlı taşeronunda PKK olduğunu daha iyi anlayacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak bayrağımıza göz dikenlerin, milletimizin huzurunu bozanların, zalimlerin ve zulüm edenlerin,  yabancılara boyun eğenlerin daima karşısında olacağız. Ne teröristlerden korkar, ne iftiralardan yılar, ne hainlerle kucaklaşır nede işbirliği yaparız.
Gazze’ye yardım konusunda aceleci olan, herkese kafa tutan, ama sıra PKK ya gelince tepkisiz kalan AKP Hükümeti’ni Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin çözüm önerilerini yerine getirmesi için göreve çağırıyoruz. Eğer yapamayacaklarsa hemen erken seçime gidip görevi, bu işi çözecek olan MHP’ye devretmelerini bekliyoruz.
Toplumumuzun öfkesi büyüktür. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanlığı olarak toplumumuzu sağduyuya davet ediyoruz.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here