“Bu çirkin komployu şiddetle kınıyoruz”

22
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Genel Başkanları Deniz Baykal’ın iğrenç bir komplo ile karşı karşıya kaldığını söyledi.


*  HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, ülkemizde son zamanlarda bu kadar da olmaz denilen bir takım olayların yaşandığını ve bu olaylar kapsamında bir takım kurumları zor duruma düşürecek komplolar düzenlendiğini belirterek şunları kaydetti:
“Ülkemizde son günlerde sağduyu sahibi hiç kimsenin kabullenemeyeceği, herkesin nereye gidiyoruz, neler oluyor, bu kadarda olmaz dediği bir takım olaylar maalesef yaşanmaktadır.
Yaşanan bu olaylar önceleri bir takım kişileri hedef alan durumlar gibi görünse de zaman içinde bir takım kurumları zor duruma düşürecek komplolara dönüşmüştür.
Son yaşanan iğrenç komplo da maalesef Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal’ı hedef almıştır Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara gittiği bir dönemde Genel Başkanımızı hedef alan komplo,  bunu yapanlara ve bu kişilere yardımcı olanlara bir şey kazandırmayacağı gibi tam aksine Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara daha da yaklaştırmıştır.
Her zaman sağduyusuna inanmış olduğumuz Kırklareli halkı günü geldiğinde de bu işleri yapanlara en güzel cevabı demokratik bir biçimde, ama en sert şekilde verecektir.
Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal, atılan çamurların partimizi yıpratmaması için onurlu ve erdemli bir davranış örneği göstererek dünya lideri olduğunu, Genel Başkanlıktan ayrılırken de göstermiştir.
Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal ile partimiz Cumhuriyet Halk Partisi özdeşleşmiştir. Her ikisi de birbirinin ayrılmaz birer parçasıdır. Ülkemizin kurucusu İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk çağdaşlaşma ve modernleşme yolunda ülkemize çok partili sisteme getiren ikinci Genel Başkanımız İsmet İnönü gibi Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal da partimizde ve ülkemizde gereken yeri almıştır.
Ben dahil 81 il başkanımıza, partililerimize, örgütümüze ve siz sevgili halkımıza düşen görev önümüzdeki süreci en iyi şekilde değerlendirerek Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’ne sonuna kadar sahip çıkmaktır.
Önümüzdeki süreçte ülkemizin tarihini ve temel değerlerini yerinden sarsacak anayasa paketi ve genel seçimler vardır. Yapılacak olan referandum ve genel seçimler öncesi böyle bir komployla karşılaşmak Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş halkımızı birbirine daha da kenetlendirmiştir.
Soruyoruz; AKP Anayasasının halk oylamasında kabul edilmemesi için Anayasa paketini halkımıza en iyi anlatabilecek siyasi liderlerin başında gelen, Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal’ın sesini kesmek için mi bu komplo kuruldu?
Sevgili Kırklarelililer soruyoruz; AKP Genel Başkanı ve Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık on gün önce, “Beni kızdırmayın, elimde daha çok bilgi ve dosyalar var, beni konuşturmayın” diyerek bu komployu ve bunun benzerlerini mi ima etmiştir?
Zira Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal istifa ederken bu komplonun siyasi iktidarın haberi olmadan yapılamayacağını dile getirmiştir.
Sormuyoruz; daha yüzlerce soru olmasına rağmen sormuyoruz. Çünkü önümüzdeki süreçte Laik Türkiye Cumhuriyeti değerlerine, Demokrasiye, Anayasal hukuk düzenine, Atatürk ilke ve Devrimleri’ne inanan siz sevgili Kırklarelilerin, bu hesabı Ülkemiz adına soracağınızı biliyoruz.
Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal’a ve onun üzerinden partimize yapılan bu çirkin komployu şiddetle kınıyoruz.” (s)


      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here