Bu caddelerde, 1 saat park etmek 1 TL

13
Kırklareli Belediye Meclisi Kırklareli’deki Otopark Sorunu’nu çözmek amacı ile Parkmetre Uygulaması’na geçmeyi gündeme almıştı.

HABER MERKEZİ
Belediye Başkanı Cavit Çağlayan Parkmetre Uygulaması’nın ihale edileceğini belirtmişti. 3 Aralık 2009 Perşembe günü yapılan Parkmetre İhalesi aylık 17 bin TL bedel ile Cengiz Bektaş’a kalmıştı. Parkmetre uygulaması yapılacak çalışmaların ardından yaz aylarında 08.30-20.30, kış aylarında 08.00-17.00 saatleri arasında şu caddelerde uygulanacak;
Devlet Hastanesi’nden başlamak üzere, Karaumur Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Belediye Önü, Mustafa Kemal Bulvarı (her iki yönü), Edirne yol ayrımına kadar.
Devlet Hastanesi’nden başlamak üzere l00. Yıl Caddesi, Hükümet Meydanı, İstiklal Caddesi, Ahmet Cevdet Paşa Parkı’na kadar.
Zincirlikuyu Caddesi, Karakaşbey Sokak, Fevzi Çakmak Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi (İş Bankası’ndan Borsaya kadar), Hasan Paşa Caddesi, Ambarlar Sokak ve bu bölgeler arasında kalan bölümler olmak üzere Dereüstü Sokak.
Parkmetre Uygulama Ücreti ise 0-15dakikası = 0,50 TL, 1 saate kadar 1 TL, 2 saate kadar 2.00 TL, 2 saatten yukarısı 5 TL şeklinde olacak.
Parkmetre Uygulaması’nda yer kiralama da söz konusu olacak. Ticarethanelerin önüne sadece işletme sahibine ve diğer aboneliklerin yalnız konut önlerine verilmesi şartıyla aylık abonelik 30 TL olacak.
Resmi Plakalı araçların Parkmetre Ücretleri’nden muaf tutulacak ve söz konusu yerlerde Kamyon ve Otobüs gibi büyük araçların park yapması yasak olacak.
Parkmetre uygulamasının en geç 2010’un Ocak ayı başlarında başlayacağı belirtildi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here