“Bu Benim Eserim”de Kırklareli Atatürk İlköğretim 4 projesi ile başarılı oldu

42
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında yürütülen “Bu Benim Eserim” proje
çalışmasına 21 proje ile katılan Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu 4
projesini Marmara Bölge Sergisi’ne taşımayı başardı.

HABER MERKEZİ
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında yürütülen “Bu Benim Eserim” proje çalışmasına Kırklareli’de katıldı. Bu yıl 5.si düzenlenen çalışmaya Kırklareli’den Fen Bilimleri ve Matematik alanlarında toplam 56 proje gönderildi. Bu 56 projenin 21 tanesi Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu tarafından gönderildi. Çalışma kapsamında ilk olarak yapılan il değerlendirmesi sonucunda 21 adet projeden 3 adeti elendi. Daha sonra yapılan bölge değerlendirmesinde 14 proje daha elenerek geriye 4 proje kaldı ve bu projeler Bölge Bilim Kurulu ve TUBİTAK onayını aldıktan sonra Marmara Bölge Sergisi’ne davet edildi.
Yapılan çalışma kapsamında Marmara Bölgesi’ne toplam 7800 proje katılımı bulunmakta. Bu katılımların 184 adeti Marmara Bölge Sergisi’ne davet edildi. Bu projeler arasında bulunan 4 proje Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine ait, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu olarak ilimizi temsil eden projeler ve proje sahipleri şunlar; “Zeynep Ayça Çöl ve Aleyna Erkek’e ait olan “Nohuttadır Protein, Gübresidir Bitkinin” projesi, Fatih Selim Aktaş ve Alperen Aşçı’ya ait olan “Anti Kanser Solumu” projesi, Halil İbrahim Bilginer ve Hacı Sebahattin Çavga’ya ait olan “Daha Ucuzu Yok” projesi, Ceyhun Dere ve Yağız Mustafa Efe’ye ait olan Açını Söyle, Enerji’ni Söyleyeyim” projesi”

*Müdür Yalçın öğrencileri tebrik etti
Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri bu başarılarını Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın ile paylaştı. Müdür Yalçın, 29 Mart 2011 Salı günü Şube Müdürleri Resul Yeşilyurt ve Halil Yücel ile birlikte Atatürk İlköğretim Okulu’na gelerek proje çalışmasına katılan 21 proje ve proje sahibi öğrenciler ile bir araya geldi. Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Bünyamin Çetin ve proje çalışmalarını yürüten öğretmenler Mukaddes Çokay, Ömer Sönmez ve Rahmi Çelik ile birlikte sergiyi gezen ve tüm projeler hakkında öğrencilerden bilgi alan Müdür Yalçın proje sahibi öğrenciler ile yakından ilgilenerek onları tebrik etti. “Anti Kanser Solumu” projesi sahibi olan Fatih Selim Aktaş ve Alperen Aşçı’nın bu projelerini çok beğenen Müdür Yalçın onlara “Keçiboynuzu”nun faydalarını anlatarak bu bitki üzerinde çalışma yapmalarını önerdi.
Sergiyi gezdikten sonra bir açıklamada bulunan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın şunları kaydetti;
“Bu projelerde emeği geçen başta okul müdürü olmak üzere, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 21 proje içinde 4 tanesi Marmara Bölgesi’nde dereceye girmesi okulumuz adına sevindiricidir. Ben bu başarıların diğer okullarımıza da örnek olması ve artarak devam etmesini temenni ediyorum. Böyle çalışmaların takipçisi olacağız.”

*Ankara’ya gidecek proje sahiplerine ödül verilecek
Marmara Bölge Sergisi’ne davet edilen, içinde Kırklareli’nin 4 projeside olan 184 proje 11-12-13 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul Ataköy Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde sergilenecek. Bu projeler arasında Ankara’ya gitmeye hak kazananlar Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nunda katılacağı Ankara, Başkent Öğretmen Evi’nde yapılacak sergi sonrası ödüllendirilecek. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here