“Bu arkadaşlardan hayırsever olmaz”

40
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 2013 yılı Ocak ayı 2. birleşiminde hayırsever tartışması yaşandı.
HABER MERKEZİ
Demirköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2013 yılında görev alacak 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi gündem maddesi tartışmalı geçti.
CHP Grup Başkanı Hüseyin Taşkın tarafından Demirköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2013 yılında görev alacak 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi konusunda Bediha Altıntel ve Ayhan Döver’i önerdi.
Meclis Üyesi Selahattin Birkaya söz alarak Ayhan Döver’in geçen yılda görev yaptığını ancak tarafsızlığını koruyamadığını iddia ederek;
“Ayhan Döver geçen yıl da Demirköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde hayırsever olarak görev yaptı. Ancak yardıma muhtaç birine yapılacak olan yardımı engelleyerek işin içine siyasi parti soktu. Tarafsızlığını koruyamadı açıkçası. Hayırsever olarak önerilen Ayhan Döver’in değiştirilmesini yerine başkasının önerilmesini talep ediliyorum. Değiştirilmediği taktirde olumsuz oy kullanacağım” dedi.
Metin Güvenç, Ayhan Döver’i tanıdığını ve Döver’in hayırsever olmadığını iddia ederek;
“Ayhan Döver’i çok iyi tanıyorum. Bu arkadaşların hayırsever olarak önerilmesi pek uygun değil. Bunlar sizin kararlarınız ve biz buna saygı duyuyoruz. Ancak bizde görüşümüzü bildirmek istedik” dedi. 
Yapılan oylamada Hasan Basri Korkmaz ve Selahattin Birkaya red oyu verirken, Demirköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2013 yılında görev alacak 2 hayırsever vatandaş olarak önerilen Bediha Altıntel ve Ayhan Döver oy çokluğu ile kabul edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here