Briç’te 2. dönem turnuvalarında dereceye girenler ödüllerini aldı

23
Briç’te 2. dönem turnuvalarında dereceye girenler ödüllerini aldı

Ilimizde, Mühendisler Lokali’nde briççilerin yaptıkları turnuvalarda heyecan ve turnuvalara katılan oyuncu sayısı gün geçtikçe artıyor.

Artık üniversitelerde bile ders olarak okutulması düşünülen briç sporuna Kırklareli ilimizde gönül veren sporcuların yaptıkları turnuvalarda kıran kırana müsabakalar yapılmaya devam ediyor. 5 haftalık periyodlar halinde yapılan ve ikinci dönemi biten turuvalarda 3 dönemin ilk haftası 21.12.2009 tarihinde toplam 32 sporcunun katılımı ile yapılmış olup 5 haftalık periyotlar sonucu yapılan turnuvalar sonucu elde edilen puanların toplamı ile ilk üçe giren sporculara çeşitli hediyeler ve şiltlerin verildiği Kırklareli Mimarlar ve Mühendisler Lokali’nde yapılan turnuvalara ilimizin seçkin bürokratlarınında katılması ile sosyal bir etkinlik olarak devam ediyor.

21.12.2009 tarihinde Pazartesi akşamı yapılan ve yaklaşık 3.5 saat süren nefeslerin tutulduğu turnuva sonucu 2.nci dönem dereceye giren sporculara hediyeleri briç antronörü Atilla Özekici tarafından verilmiş olup 2.nci dönemde dereceye girip ödül alan sporcuların aldıkları dereceler ile 21.12.2009 Pazartesi Akşamı yapılan turnuvada alınan sonuçlar ve sıralama şu şekilde oluştu;

5 haftalık periyot sonuncunda dereceye giren sporcular

2. Dönem birincisi Hüseyin DEMIRAY Skor % 57,11 – 2.Dönem ikincisi Metin Tural Skor % ,55,88

– 2.Dönem Üçüncüleri Yüksel Ertaç Nadir Akcan Skor % 54,91

2 nci Dönemde derece alan sporculara verilen ödülden sonra yapılan 3. Dönemin ilk haftası sonucu da alınan sonuçlar şu şekilde oluştu.

1- Taner Erdoğan-Davut Çırak Skor % 62,50 – 2-Atilla Özekici-Ruhi Eray Skor % 62,09 – 3-Nadir Akcan Yüksel Ertaç Skor % 54,59

Gazatemiz olarak Kırklareli briççilerinin bu etkinliklerinin devam etmesini ve başarılarının devamını dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here