Bozdağ; “Gerekçeli kararı görmeden kimse yorum yapmasın”

12
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Bulgaristan’a yapacağı ziyaret öncesinde 06 Ağustos 2013 Salı günü saat 13.30’da Kırklareli Valiliği’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Bulgaristan’a yapacağı ziyaret öncesinde 06 Ağustos 2013 Salı günü saat 13.30’da Kırklareli Valiliği’ni ziyaret etti. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın karşıladığı Bozdağ Kırklareli’de bulunan protokol üyeleri ile tokalaştıktan sonra Kırklareli Valiliği makamında Türkiye Gündemi’ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Bulgaristan’a yapacağı ziyaret öncesinde ilimize gelmesinden kendisini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.  Daha sonrasında ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Bulgaristan’a yapacağımız ziyaretten önce gelip Valimizi ve Kırklareli’ye kısa bir ziyarette bulunmak istedik. Tüm Kırklareli’lere hayırlı Ramazanlar diliyor ve bayramlarını kutluyorum. Bulgaristan’a ziyaretimizin amacı orada bulunan soydaşlarımızla vatandaşlarımızla birlikte iftarda ve sahurda beraber olup dertlerini dinlemek olacak.  Daha sonrasında Bulgaristan’ da Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı düzeyinde beraberindeki heyetimizle ikili görüşmelerde bulunacağız ve soydaşlarımızın çektikleri sıkıntıları kendilerine ileteceğiz. Bayramın birinci günü ise geri döneciğiz.”
* “Demokrasi ve Hukuk devletiyiz”
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a gündeme ilişkin olarakta Ergenekon Davası ile sorulan sorular karşısında şunları söyledi: “Ergenekon sürecinde Türkiye Cumhuriyeti olarak önemli bir sınav verdik. Bu süreçte Demokrasi ve Hukuk Devleti olduğumuzu gösterme fırsatımız oldu ve bunu başardık diyebilirim. Bu kararlar açıklandıktan sonra taraflı olanlardan kararı beğenenlerde beğenmeyenlerde oldu bu gayet doğal bir durum. Hukuki süreç içerisinde yürütülen bir durumdu sonucunda karar verildi. Ancak gerekçeli kararı görmeden kimse yorumda bulunmasın bunun değerlendirmesini ancak bu şekilde yapılabilinir. Hiçbir mahkeme, delilsiz, ispatsız ezbere karar vermez. Mahkeme; ancak anayasaya, kanuna, dosyadaki delillere göre karar verir. Dosyayı ve kararın gerekçesini görmeden kararı gayri meşru ilan etmek; sadece tarafını belli etmektir. Bu durumda CHP’nin siciline uygun bir taraftarlıktır. Bizler bu süreç içerisinde herkesin tarafsız olmasını bekliyorduk ki hukuki süreç söylenenlerden fazla zarar görmesin diye ancak CHP bunu başaramadı ve taraf olduğunu açıkça belli etti. Sayın Kılıçdaroğlu gereksiz yere yorum yapıyor nihai kararı görmeden yorum yapmak dereyi görmeden paçayı sıvamak gibi bir şey. Mahkemeler cezaları hukuk çerçevesinde verdi sonucunda. Türkiye Cumhuriyeti olarak ne kadar hukuka dayalı bir ülke olduğumuzu tüm dünyaya ve hukukun karşısında olan taraflı kişilere göstermiş olduk.” (Serkan Koçtürk)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here