Böyle mi olmalı?

9
Kırklareli merkez ilçe Karacaibrahim Mahallesi Kırklareli Üniversitesi Rektörlük binasının hemen yanında bulunan eski mezarlığın durumu içler acısı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karacaibrahim Mahallesi Kırklareli Üniversitesi Rektörlük binasının hemen yanında bulunan eski mezarlığın durumu içler acısı.
Bu bölgede; Kırklareli Şehirlerarası Otobüs Terminali, Cumartesi Pazarı, Kırklareli İtfaiyesi, Kırklareli Belediyesi şantiyesi, Kırklareli Sanayisi ve birçok vatandaşın ikamet ettiği evler bulunuyor. Kısacası şehrin tam ortasında kalmış olan tarihi mezarlıkta durumlar vahim.
Dışarıdan gelen otobüslerin çoğu bu bölgeye gelip araçlarını park ediyor. Cumartesi günleri ise Pazar kurulduğundan dolayı çoğu kişi yediğini içtiğini burasını çöplük zannedip buraya bırakması ayrı bir durum. Mezarlık yıkık ve harabe bir durumda burası ile ilgili olarak kim ne şekilde bir çalışma yapar bilinmez ama şehrin tam orta yerinde tarihi bir mezarlığın bu şekilde olması vatandaşların içini sızlatıyor.
Vatandaş durum karşısında şunları dile getiriyor: “Ecdadımızın gömülü olduğu bir yerin durumuna bir bakın hiç hoş bir görüntü değil ne desek boş. Sonra bizler Müslüman’ız işte ölümüze de dirimize de sahip çıkarız diye söylüyoruz ama uygulamaya gelince sıfır. Birileri yetkili kişiler bu işe artık bir dur desin. Bir düzenleme yapılması şart. Çok öncelerden beri yapılması gerekiyor ancak bugüne kadar arada bir belediyeden temizlik işçileri arkadaşlar gelip çöpleri topluyor o da ayda bir belki. Lütfen diyoruz ve ilgi alaka bekliyoruz. Ölüsüne saygısı olmayan bir topluluk dirisine nasıl saygı gösterir.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here