“Bölgemizin savunulmasındaki ne yazık ki son şansımız, Kırklareli İl Genel Meclisi kararıdır”

13
Kırklareli Demokrasi Platformu adına; Trakya ‘ Ergene Havzası Çevre
Düzeni Planı’ ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan platform üyesi
Hüseyin Kahraman; “Bölgemizin savunulmasındaki ne yazık ki son şansımız,
Kırklareli İl Genel Meclisi kararıdır” dedi.

HABER MERKEZİ
Demokrasi Platformu adına ‘Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı’ ile ilgili bazı açıklamalar yapan platform üyesi Hüseyin Kahraman şunları kaydetti;
“Kısa ve bilinen adıyla ‘Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı’ yani, bölgemizin katline karşı, 1/100.000 ölçekli plan müellifi Trakya Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sayın Osman İnci’nin ‘Trakya direniyor’ adlı yapıtında anlatıldığı gibi; 1/25.000 ölçekli planın anlatıldığı şekilde kabulü halinde,  Trakya’nın ekolojik olarak yok olması anlamına gelen son senaryoları durduramaz isek, yaşamak için başka mekanlar aramak zorunda kalacağız.
Pek çok değerli orada-şurada-burada ki temsilcilerimiz, çok çok değerli kamu kurumu yetkilileri, çok değerli yerel yönetim yetkilileri ve değerli kamuoyu… Sözünü ettiğimiz konu bölgemizde çok tartışıldı… Bir kere daha anlatın deme şansımız yok… Bütün bu olup bitenden, olacak olanlardan bizim haberimiz yoktu demenizin de anlamı yok artık…
Bölgemizin savunulmasındaki ne yazık ki son şansımız, Kırklareli İl Genel Meclisi kararıdır.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nde bulunan arkadaşlar, bizim arkadaşlarımız. O ayrıcalıklı mevkiye onları biz görevlendirdik. Bizim adımıza, bizi temsilen oradalar. Bunu, bizim bildiğimiz gibi onlar da biliyordur muhakkak. Onlardan aksi bir karar beklemiyoruz ama (ne olur ne olmaz) uyarmadınız dememeleri için son kez hatırlatmak istiyoruz.
Değerli il genel meclisi üyelerimiz!
Biz; meslek odaları, kamu/işçi sendikaları, dernekler vb. sivil toplum örgütleri’nin içinde yer aldığı ‘Kırklareli Demokrasi Platformu’ bileşenleri olarak sizin, sizi bu göreve getiren halka/halkın temsilcilerine rağmen aksi bir karar vermeyeceğinize inanmak istiyoruz.
Aksi takdirde; bulundukları statüye bizim oylarımızla gelerek, geleceğimize ipotek koyan kararlarda imzası ya da icazeti bulunan tüm temsilcilerimizin kaçınılmaz talihleri olursunuz.” (mc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here