Bölge Turizmi’ne yönelik çalışmalar sürüyor

3
* Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Bölgesi’nin Tarihi, Turistik, Doğal ve Kültürel Değerleri’ni farklı kitlelere tanıtmak ve bölgenin bilinirliğini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
HABER MERKEZI
Trakya Bölgesi bu kez Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen Basın Temsilcileri ve Tur Operatörleri’ne tanıtıldı. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen turun ilk günü Tekirdağ’da düzenlenen toplantıyla başladı. Toplantıya Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Naşit Oskay da katıldı. Toplantıda konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen konukları Bölgemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölgenin turizm potansiyeli hakkında bilgiler veren Şahin, bu kapsamda Ajans olarak yapılan çalışmalara değindi.  
Organizasyonun ikinci günü Tekirdağ merkezdeki müzelerin gezilmesiyle başladı. Şarköy’e bağlı Yeniköy, Uçmakdere ve Güzelköy’ün de ziyaret edildiği gezide katılımcılar Yamaç Paraşütü deneyimini de yaşadı. 
Organizasyon üçüncü günü katılımcılar Edirne’nin tarihi dokusunu görme fırsatı buldular. Edirne’ye özgü yöresel lezzetleri de deneme fırsatı bulan konuklar, Trakya turunu Dupnisa Mağarası, İğneada, Demirköy, Vize ve Kıyıköy Gezisiyle tamamladı. 
Etkinlik sırasında Bölgedeki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla ikili görüşme fırsatı yapma olanağı bulan katılımcılar, Trakya Bölgesi’ne yönelik izlenimlerini paylaştılar. Bölgenin Tarih, Kültür, Doğa ve Gastronomi’ye yönelik çok farklı değerleri olduğunu belirten katılımcılar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.