Boing’in Firması Atatürk İlköğretim Okulu’nda BT Sınıfı kurdu

22
Boeing, Kırklareli Atatürk ilköğretim Okulu’nda kurduğu yeni bilişim teknolojisi sınıfıyla Türkiye’deki toplumsal ortaklıklarını güçlendiriyor

* HABER MERKEZİ
Boeing Firması Türkiye’de yürüttüğü toplumsal işbirliği çerçevesinde Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu’na tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı kurdu. Boeing, Nisan ayı başında Muğla ve Hatay’da bulunan iki ilköğretim okuluna da tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı kurulmasına destek oldu.
Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki bilişim teknolojileri sınıfının açılış töreni 05 Mayıs 2010 Çarşamba günü saat 12.00’de gerçekleştirildi. Açılış törenine; Kırklareli Vali Vekili İsmail Gültekin, Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın, Okul Müdürü Mustafa Akyüz, okul öğretmenleri, veliler ile öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşma yapan Okul Müdürü Mehmet Akyüz şunları kaydetti:
“Boeing Firması’nın “The Boeing Kampany” BT Sınıfı kapsamında okulumuza kurulumu gerçekleştirilen Bileşim Teknolojileri Sınıfı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Boeing Firması’nın Bilişim Teknolojileri Kurma Kampanyası’ndan 2009 yılının Nisan ayında haberdar olunca büyük bir heyecan ve umutla girişimde bulunduk. İsteğimiz uygun görülünce çalışmalara başladık. Sınıfımızın kurulumuna 2009 yılı Eylül ayında başlayıp, Ekim ayında tamamlandı. Bu tarihten sonra firmanın izni ve hoşgörüsü ile bu sınıfımızı kullanmaya başladık.
Eğitimde teknolojinin ve teknolojiye kullanmanın faydasını bilmeyen yoktur. Bu nedenle bizleri kampanyadan haberdar eden Yasemin hanıma, bizlere inanıp güvenerek BT Sınıfı’nı kuran Boeing Firması’nın tüm yetkililerine şahsım ve çalışanlarım adına çok teşekkür ediyorum.”
 Açılış töreninde konuşma yapan Boeing Türkiye Başkanı Pepin eğitime verdikleri önemi şu sözlerle dile getirdi: "Hayatımızın en önemli unsurlarından biri olan teknoloji, bakış açılarını genişletmelerinde ve parlak bir geleceğe sahip olmalarında genç beyinlere yol göstererek eğitime artı değer katmaktadır. Boeing Firması olarak Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin gelişimlerine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’de yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde eğitim projelerine destek vermeye devam edeceğiz.
Boeing; Türkiye’de eğitim, sağlık ve insani hizmetler, kültür ve sanat alanlarında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca, müfredatları destekleyerek ve geliştirerek öğretmenlere ve okul yöneticilerinin öğrencilerine eğitim fırsatları sunmalarını sağlayan programları tamamlayan şirket politikası çerçevesinde Boeing 2000 yılından bu yana Türkiye’nin 28 şehrinde 72’den fazla eğitim projesini desteklemiştir.
Bu kapsamda gerçekleştirilen projeler arasında ilköğretim okullarına bilişim teknolojileri ve fen sınıflarının kurulması, okul binalarının yenilenmesi ve kütüphanelerin inşası yer almaktadır. Boeing ayrıca okullara kitap, müzik aletleri, spor kıyafetleri ve araçları da bağışlamaktadır.
Uzay Kampı Türkiye’nin kurucu sponsorlarından biri olan Boeing, 2001 yılından bu yana kampa katılan öğrencilere burs da vermiştir. Dünyanın dördüncü ve Ortadoğu batı/güney Avrupa ve Asya’nın bu kapsamdaki tek Uzay Kampı olan Uzay Kampı Türkiye, etkileşimli uzay simülasyonları kullanarak gençleri fen, matematik ve teknoloji alanlarında meslek sahibi olmalarını sağlamak için motive etmektedir.”
Yapınla konuşmaların ardından Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aydın yalçın, Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin’e bir demet çiçek ile plaket takdim etti. Okulun Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sergilendi. Daha sonra BT Sınıfı’nın açılış kurdelesi okul öğrencileri tarafından kesildi. Vali Vekili İsmail Gültekin ve beraberindekiler daha sonra BT Sınıfı’nı gezerek yetkililerden sınıf hakkında bilgiler aldılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here