“Bizler sizler için buradayız”

9
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, vatandaşların istek, arzu ve şikayetlerini dinlemek, sorunları yerinde görüp, çözüm yolu bulabilmek için belde ve köy ziyaretlerine süratle devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Vali Aydoğdu bu kapsamda 17 Haziran 2010 Perşembe günü, Lüleburgaz ilçemize bağlı Ertuğrul Köyü, Karaağaç Köyü, Turgutbey Köyü, Umurca Köyü, Sakızköy Beldesi, Emirali Köyü, Ahmetbey Beldesi ile Pınarhisar İlçesine Bağlı Cevizköy ve Sütlüce Köyleri’ni ziyaret etti.
Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy ve Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen ile birlikte İl ve İlçe Müdürlerinin de hazırda bulunduğu köy ve belde gezilerinde, belde ve köy sakinlerinin ihtiyaç ve sorunları yerinde görülüp anında giderilmeye çalışıldı.
* “Bizler sizler için buradayız”
Vali Aydoğdu, yapmış olduğu ziyaretlerde belde ve köy sakinleriyle tek tek sohbet ederek, isteklerini dinledi. Vali Aydoğdu, köy sakinlerinin istek ve sıkıntılarını rahatça söylemelerini, muhtarlarla her zaman köyün istekleri konusunda konuşulabildiğini ancak köylere bizzat gelme sebebinin, köy sakinlerinden bizzat dinlemek olduğunu belirterek;
“Muhtarlarımız köyün isteklerini bizlere iletiyor. Önemli olan birde sizlerin isteklerini, sizlerin ağzınızdan dinleyip, yerinde görmek için buradayız. Burada bana söyleyeceğiniz her şey, devletin resmi kaydına geçer. Bizler sizler için, köylümüz, çiftçimiz için buradayız” dedi.
Vali Aydoğdu’nun bu samimi konuşmalarının ardından, köy sakinleri bir bir istek ve sıkıntılarını dile getirdi. Tarımdan sağlığa, eğitimden yol yapımlarına, hayvancılıktan sulama alanlarına kadar bir çok konunun konuşulduğu ziyaretlerde, Vali Aydoğdu gerekli olan ve yapılabilecek istekler üzerinde talimatlarda bulunarak, istekleri gidermeye çalıştı.
Belde ve Köy sakinleri Vali Aydoğdu ile beraberindekileri uzun kuyruklar oluşturarak, çiçekler eşliğinde karşıladı. Vali Aydoğdu’da köy sakinlerinin sorunlarını çözüm yolu aradı, çocuklarla da bol bol sohbet ederek, okumaları için kitap hediye etti.
* “Çok fazla sıkışmadığınız sürece, arazilerinizi satmayın”
İl ve İlçe müdürlerinin de hazırda bulunduğu ziyaretlerde, Vali Aydoğdu, köy sakinlerinin isteklerini can kulağıyla bire bir dinleyerek, uyarılarda bulundu.
Köylerden göçün önüne geçilmesi için, köylünün kendi topraklarına sahip çıkmasının gerektiğini belirten Vali Aydoğdu, köy sakinlerinin çok fazla sıkışmadıkları takdirde, kendi tarla ve arazilerini satmamalarını, ileriki yıllarda bu arazilerin çok değer kazanacağı konusunda uyarılarda bulundu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here