“Bize göre bu süreç ayrışma ve bölünme sürecidir”

12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl İstişare Kurulu Pınarhisar’da toplandı
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “İl İstişare Kurulu Toplantıları”nın 3’ncüsü 12 Mayıs 2013 Pazar günü saat 10.30’da MHP Pınarhisar İlçe Başkanlığı’nın organizasyonu ile Yorum Et Lokantası’nda verilen kahvaltı ile gerçekleştirildi.
MHP Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık ve Yönetim Kurulu Üyeleri toplantıya katılan; MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdem Karakoç, Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile partilileri kapıda karşıladılar.
Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık; “Bilindiği üzere ülkemiz çözüm süreci denilen sakıncalı bir dönemden geçmektedir. Bu konu ile ilgili parti olarak her ilçemizde teşkilatlarımıza, vatandaşlarımıza, sivil toplum örgütlerine gerekli bilgileri vermek üzere Genel Merkezimizden değerli dava büyüklerimiz çağırıyoruz. Bugün aynı zamanda Anneler Günü tüm annelerimizin bu günün kutluyorum” dedi. 
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan söz alarak konuşmasında sohbet kahvaltısına katılan herkese teşekkür ettiğini vurguladı. Başkan Savaşan, her hafta bir ilçede bir MYK Üyesi ile birlikte sohbet kahvaltısı düzenlediklerini ifade etti.
Ayrıca Mayıs Ayı’nın Türk Milleti için önemli bir ay olduğunu, kader ayı olarak nitelendirilebilir olduğunu dile getiren Başkan Savaşan, 19 Mayıs 1919 günü Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nın ateşini başlattığını ifade etti. Nasihat Heyetleri’nin Akil İnsanlar Heyeti olarak gündeme getirildiğini vurguladı. Akil insanlar heyetinin Türkiye’nin bir barış sürecinde; sevgi, dostluk, kardeşlik süreci olduğunu anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen Başkan Savaşan, ancak MHP olarak her zaman sevgiden, kardeşlikten, barıştan yana olduklarını söyledi.
Başkan Savaşan, Türkiye’de MHP olarak bir Kürt sorunu olduğuna inanmadıklarını söyledi. “Türkiye’de tek PKK sorunu vardır diye düşünüyoruz” diyen Başkan Savaşan, PKK sorununun çözümünün de müzakere değil mücadele olduğuna inandıklarını dile getirdi. Başkan Savaşan, 35 bin 40 bin şehidimiz olduğunu dile getirerek, PKK’nın hepsinin silah bırakarak adalet önüne çıkmalarını istedi. Adalet önünde hesap vermelerini isteyen Başkan Savaşan; “Bundan sonra dostluk, kardeşlik olsun; Milliyetçi Hareket Partisi’nin tavrı budur” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan; bu süreç içerisinde MHP’nin duruşunun çok net olduğunu ifade etti. Ardından Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Erdem Karakoç’ta konuşmasında; Milliyetçi Hareket Partisi Pınarhisar İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sohbet kahvaltısına katılan herkese teşekkür edip;
“Biz bu süreci barış süreci olarak kabul etmiyoruz. Bize göre bu süreç ayrışma ve bölünme sürecidir. Bizim sesiz durduğumuza bakmayın. Biz bu ülkenin bölünmesine asla müsaade etmeyeceğiz Sokaklara çıkmanın çözüm getirmeyeceğiz. Biz bu küçük toplantılarla milyonlara ulaşmayı başaracağız. Genel Başkanımız Bahçeli, ‘Biz daha son sözümü söylemedik’ diyor. O son sözü söylemeden önce size diyeceğimiz, iktidarın ülkeye getirdiği noktayı anlatmak. Öncelikle Türk milliyetçiliğine laf edenlerin boyunun ölçüsünü alacağız. Bunu da sandıkta yapacağız. “Abdullah Öcalan tutanağında, ‘10 yıldır AKP’yi ben iktidarda tutuyorum’ diyor. Bu adamın yaptığı bir tek şey var. Her seçime bir yıl kala ya bir ateşkes ya da geri bir vites. Bugünkü süreçte aynısı, barış yapıldığı söyleniyor. Ama Karayılan, ‘ateşkes’ diye bağırıyor. 2009 seçimleri öncesi ‘one minute’ olayını yaptıkları gibi bugünde, İsrail’in özür dilenmesi sağlandı. Başbakan dara düştüğü anda Obama Netan Yahu’dan özür dilemesini istedi. Halkta, ‘Ya bizim öyle bir başbakanımız var ki, Obama’yı, Netan Yahu’yu dize getirir, Karayılan’ı, Öcalan’ı dize getirir’ algısı oluşturuldu”  diyerek gündemde ki olaylar hakkında konuşarak konuşmasını tamamladı. 
Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Pınarhisar İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sohbet kahvaltısı soru-cevap şeklinde tamamlandı. (Savaş Eskici)
??
??
??
??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here