“Biz yüzde 7,5’a değil, yüzde 47,5 oy oranına talibiz”

14
“Biz yüzde 7,5’a değil, yüzde 47,5 oy oranına talibiz”

Türkiye’nin en genç milletvekili seçilme rekorunu elinde bulunduran ve 3 dönemdir Şişli Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül’ün kurucu ve genel başkanı olduğu Türkiye Değişim Hareketi(TDH) ilimizdeki örgütlenmesini tamamladı. Kırklareli’ndeki il ve ilçe teşkilatlanmalarını tamamlayan Türkiye Değişim Hareketi, dün de il binasında kadın platformu toplantısı düzenledi. Saat 15:00’da gerçekleştirilen toplantıya; Türkiye Değişim Hareketi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Türkan Çakar, Il Başkanı Levent Çakırel, Il Kadın Kolları Başkanı Kadriye Dedeoğlu, Merkez Ilçe Başkanı Mehmet Balta, Babaeski Ilçe Başkanı Mustafa Soyhan, Pınarhisar Ilçe Başkanı Mehmet Raif Ersoy ve çok sayıda hareket üyesi katıldı.

Samimi bir ortamda başlayan kadın platformu öncesi Il Kadın Kolları Başkanı Kadriye Dedeoğlu, Türkiye Değişim Hareketi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Türkan Çakar’a çiçek takdim etti. Dedeoğlu yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; ”Yeni bir hareket, yeni heyecan ile çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Bizler istersek çok güzel şeyler yaparız, diyoruz.” dedi. Türkiye Değişim Hareketi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Türkan Çakar ”Bizim lider, proje ve ekibimiz çok güzel. Ekibimiz ne kadar iyiyse bizler de o kadar iyiyiz. Partimizin yüzde 40’ı kadın. Bizde herkes sandıktan çıkacağı için herkesin hedefi olması lazım.

Sonra hanımlara da siyaset yapmanın keyfini aşılamak istiyoruz. Ama olayı yakalarsak gerçekten yaşanabilir Türkiye için bunları yapacağız.” diye konuştu.

Çakırel; ”Türkiye Değişim Hareketi; iktidarı ve birlikteliği hedefleyen bir harekettir”

Türkiye Değişim Hareketi Kırklareli Il Başkanı Levent Çakırel; ”Türkiye’nin ciddi sıkıntı ve dertleri var. Biz Türkiye Değişim Hareketi’nin birer neferi olarak yola çıktık. Bu hareketin içinde hepimizin bildiği gibi partimizin en değer verdiği konulardan birisi kadınlarımız ve gençlerimiz. Bizim inandığımız pozitif ayrımcılık. Türkiye Değişim Hareketi ile biraraya gelerek yerel ve genel sorunlarımızı meclise taşımak için hareket başlattık. Bugün Türkiye Değişim Hareketi Kırklareli’ndeki il ve ilçe teşkilatlarını kurmuş durumda. Çünkü biz birbirimizi seviyoruz. Kadınlarımız, gençlerimiz ve biz herkese Türkiye Değişim Hareketi’ni anlatıyoruz. Türkiye Değişim Hareketi; iktidarı ve birlikteliği hedefleyen bir harekettir. Buradaki dostluğu hiç bir yerde görmüyorum.”

Türkiye Değişim Hareketi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Türkan Çakar; ”Bizim bir alternatifimiz yok. Şu an biz bir hareketiz, parti değiliz. Parti olmamamıza rağmen Türkiye’de ikinci parti konumundayız. Biz yüzde 7,5’a değil, yüzde 47,5 oy oranına talibiz. Bu oranı gençlik ve kadınlarla yakalayacağız. Partimizin yüzde 30’luk kotası kadın.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Değişim Hareketi Kırklareli Kadın Platformu’na geçildi. Platform basına kapalı olarak devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here