“Biz Şehidimizin hesabını kime soracağız”

10
Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Kırklareli Şube Başkanı Gülveren Güdücü; “Hesap sormaya İmralı’dan başlanmalıdır” dedi.
HABER MERKEZİ
Dün dernek önünde, dernek üyelerinin katılımı ile yapılan basın açıklamasında, PKK bölücü örgütü ile yapılan çatışmalarda yitirilen şehitlerimiz için “Artık Yeder” dediler. Güdücü, Bitlis Güroymak’ta ve Hakkari Çukurca’da karşı karşıya kalınan saldırıları nefretle kınadıklarını söyledi. Kaldırılan İdam Cezası’nın terör suçluları için yeniden getirilmesini istediklerini söyleyen Güdücü, açılım projesinin ülkeyi kan gölüne çevirdiğini belirtti.
“Gencecik fidanlar toprak olup giderken bunun hesabını kim ödeyecek” diyen Güdücü, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Güroymak’ta şehit düşen 5 polis ile Çukurca’da şehit düşen 24 askerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Toprağa düşen polis, asker ve vatandaşlarımızın ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum.
Kaldırılan İdam Cezası terör suçluları için yeniden getirilmelidir. İmralı’dan yattığı yerden talimatlarla hainlere avukatları ile talimat yollayan terörist başı yeniden yargılanmalıdır. Tecrit edilerek Avukatları ile görüşmesi engellenmelidir. Irak topraklarında ki bölücü şer odakları yok edilmedikçe kan durmayacaktır. Her yerdeki Şer odakları derhal yok edilmelidir.
Açılım denen proje ülkeyi kan gölüne çevirmiştir. Terörü cesaretlendirmiştir. Bizim vergilerimizle maaşını alan bazı vekiller ve yöneticiler Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne her türlü hakareti hatta küfrü etmekte, Ama haklarında hiçbir işlem yapılmamaktadır. Habur’dan gelen eşkıya törenlerle karşılanıyor, yurt dışında yapılan özel görüşmelerle örgüt cesaret buluyorsa ve özel muamele gören İmralı’da ki örgüt başı, özel ikametinde her türlü konfora tabiyken, evlatlarımız tabutlarla gelmekte ve vatan toprağına verilmektedir. Yeter artık.
Bu görüntülerden sonra Allah aşkına söyleyiniz, biz şehidimizin hesabını kime soracağız; Gencecik fidanlar toprak olup giderken bunun hesabını kim ödeyecek. Her şehit töreninde sakin olun, birlik olun sükûneti muhafaza edin diyenlere sesleniyoruz. Bizler sustukça Al bayrağa sarılı tabutlar gelmeye devam ediyor. Anaların gözyaşları sel oldu. Bunun sorumluları akan kanda boğulmadılarsa, akan gözyaşında boğulacaktır.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here