“Biz bu partiyi millet ile kurduk, millet ile yürüteceğiz”

16
*AK Parti  Kırklareli Milletvekili Av Şenol Gürşan AK Parti’nin Kırklareli’nin Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde yaptığı konuşmada,  “70 Yıllık Cumhuriyet Tarihinde Kırklareli’ye en çok yatırım yapan iktidar partisi AK Parti’dir. Kırklareli’de ekonomi canlandı. Yaklaşık 20 Bin üniversite öğrencimiz var ve gittikçede büyüyen bir üniversiteniz var” dedi. 
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti teşkilatının hedefinin 2071 yılı olduğunu söyledi. AK Parti’nin büyük hedefler koymuş bir parti olduğunu ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu söyleyen Gürşan, bu bayrak yaşını devam ettireceklerini söyledi. AK Parti’nin 2001 yılında kurulduğunu söyleyen Gürşan şunları kaydetti;  “AK Parti 2001’de kuruldu ama AK Partinin savunduğu değerleri, ilkeler 2001 de kurulmadı. 1071 yılına dayanan değerlerimiz var. Alparslan bu vatanı bizim için vatan yapmak için 1071 yılında Malazgirt’te geldiğinde savunduğu değerler.  Bizim de savunduğumuz değerlerimizdir. 1453’te büyük komutan büyük padişah Fatih Sultan Mehmet’in ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni alır dediğinde, savunduğu değerler bizim değerlerimizdir, bizim ilkelerimizdir. 30 Ağustos’ta Mustafa Kemal’in ya İstiklal ya Ölüm dediği ve düşmanı denize döktüğü zaman savunduğu ilkeler bizim ilkelerimiz, değerlerimizdir. İşte biz geçmişten gelen ve aynı ilkeler, değerler ile hedefimizi 2071 giden bir medeniyetin taşıyıcılarıyız. AK Parti popilizm yapmaz biz insan odaklı partiyiz. Ne diyoruz, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bizim için öncelikli olan Millettir, Milletin inancıdır, kültürüdür, değerleridir. Biz bu partiyi Millet ile kurduk Millet ile de yürümeye devam edeceğiz.”
“Ulaşım anlamında baktığımızda Kırklareli’yi çevreleyen bütün yollar, bölünmüş yol haline geldi”
10 yılda büyük hizmetler yaptıklarını, ulaşım sağlık, eğitim sosyal güvenlik hizmetlerinde en çok parayı Kırklareli’nin aldığını söyleyen Gürşan, 70 yıllık tarihinde Kırklareli’ye en çok yatırım yapan partinin AK Parti’nin olduğunu söyledi. Kırklareli Üniversitesi’nin 20 bine yakın öğrencisi olduğunu söyleyerek şunları kaydetti; “10 yıldır büyük hizmetler yaptık, Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, sosyal güvenlikte ve bu hizmetlerden de en çok payı Kırklareli aldı. 70 Yıllık Cumhuriyet Tarihinde Kırklareli’ye en çok yatırım yapan iktidar AK Partidir. Kırklareli de ekonomi canlandı. Yaklaşık 20 bin üniversite öğrencimiz var ve gittikçede büyüyen bir üniversitemiz var. Ulaşım anlamında baktığımızda Kırklareli’yi çevreleyen bütün yollar, bölünmüş yol haline geldi Bu AK Parti İktidarında oldu.  Doğalgaz bu ülkenin yanından geçiyordu, ama hiçbir iktidar bu anlamda hiçbir şey yapmadı. Şuanda evlerimizde okullarımızda doğalgazla ısınıyorsak bunu sebebi Millet sevdalısı AK Parti’dir. Biz toplumun her kesimini kuşatıyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan herkesin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl  gençlerimiz için gençlik merkezi inşa etmeye başladık. Şuan İnşaatı bitmek üzere. Hemen yanında Kapalı Olimpik Havuz inşa ediyoruz. Çalışmaları devam ediyor.  Kırklarelispor’a yeni bir saha ve tribün yapıyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Hızlı bir şekilde de bitirip hizmete açacağız. Gümrük Kapısı Onarımı çalışmalarımızı başlattık. Çok yakında ihalesi yapılacak. TIR yolu çalışmamız var, şuanda çalışmaları devam ediyor. Kısa zamanda onunda hizmete açacağız. İşte bunların hepsini milletimize hizmet için yapıyoruz. Bizim milletten başka hiçbir düşüncemiz yok.
“Türkiye 2002’den sonra siyasi istikrarı yakaladı”
“Şimdi önümüzde 2015 Genel Seçimleri var. Bu seçimler bizim içinde milletimiz için de çok önemli. Bizim için önemi; hedefimiz olan 2023 olan ve milletimize daha çok hizmet edebilmek. 10 yılda yaptığımız hizmetin daha fazlasını yapmak. Milletimize daha fazla hizmet suna bilme hedefimiz, irademiz var. Türkiye 2002’den sonra siyasi istikrarı yakaladı, demokratik istikrarı yakaladı, bunlarla birlikte ekonomik istikrarı yakaladı. Bu istikrarların devam etmesi ve bozulmaması için 2015 sonrasında da AK Parti’nin daha güçlü, daha çok Milletvekili ile mecliste yerini alması gerekiyor. AK Parti Türkiye’nin Partisi. 81 İlde Teşkilatları olan bir partidir. AK Partililer doğuda da batıda da; bir elinde Türk Bayrağı bir elinde AK Parti bayrağı ile miting yapabiliyor. Ama ne CHP ne MHP doğuda miting yapamıyor hatta bir tabelaları bile yok. İşte AK Parti birleştirici partidir. Bunun içinde AK Parti’nin Türkiye’de önemi çok büyüktür.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here