“Biz bu ayıbı temizlemek için Ulusal Parti’yi kurduk”

22
Sanatçısı İlyas Salman’ın katılımıyla yapıldı.

* Ulusal Parti (UP) Kırklareli İl Başkanlığı binasının açılışı UP Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve Sinema
HABER MERKEZİ
Ulusal Parti (UP) Kırklareli İl Başkanlığı binasının açılışı UP Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Özsoy, İl Başkanı Şuuri Yaman ve Sinema Sanatçısı İlyas Salman’ın katılımıyla 15 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 15.00’da yapıldı.
Ulusal Parti (UP) Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu Kırklareli il Binası açılışında yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Burada Kırklareli İl Örgütümüzün açılışında bulunmaktan çok mutluyum. Başta İl Başkanımız Şuuri Yaman ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu binayı açarak Kuvayi Milliye Mücadelesi’nin Trakya topraklarında da yükseltme görevini üstlendikleri için teşekkür ediyorum.
Kırklareli daha doğrusu Trakya topraklarımız henüz Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) denetimine geçmedi. Anadolu’dan biraz farklı yerler gibi gözükebilir. Ama sizlere şunu söyleyeyim bundan 200 yıl önce sadece Edirne, Kırklareli sınırı değil bu sınırın öbür tarafı da bizim topraklarımızdı. Yani yaklaşık 200 yıl süren bir isyan hareketinden, çete hareketinden sonra Trakya topraklarını Yunan ve Bulgar çetelerine teslim ederek geri çekildik. Şimdi benzeri bir çete faaliyetinin Türkiye’nin dört bir yanında bir istila hareketi halinde ilerlediğini görüyorsunuz. Sanmayalım ki bizim topraklarımız Trakya bunlara çok uzak. Aksine Çorlu, Çerkezköy’e kadar gelen hareketin farkında olmanız lazım ve yine bizim burada Kırklareli’de şu düşünceye sakın kapılmayalım. Ya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) gelir ya Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) gelir iki tane partiye muhtacız demeyelim.
Siyaset sahnesinde iki tane parti var. Bu iki partiden birisi İşbirlikçi partiler, bir tanesi de Ulusal Parti. Bizim Ulusal Parti’yi niçin kuruduğumuzun sebebini çok kısa bir şekilde açıklayabiliriz. Türkiye’de Amerika’ya karşı çıkan, Avrupa Birliği’ne karşı çıkan, Batı’ya, Kapitalizme ve Emperyalizme karşı çıkan hiçbir parti yok. Dolayısıyla ulusal olmak, devrimci olmak, Atatürkçü olmak Türkiye’nin ihtiyacı ve Türkiye’de bu elli civarında bulunan partinin içinde bir tane bile ulusal partinin kalmamış olması, Atatürk’ün yolundan giden tek bir partinin kalmış olmaması, tüm partilerin Amerika’sına, Avrupa’sına teslim olmuş olması bu ülkenin ayıbıdır. Biz bu ayıbı temizlemek için Ulusal Parti’yi kurduk.
Eminiz ki önümüzdeki dönemde Türk Milleti Atatürkçü partiye oy verecektir. Siyaset son 1 haftadır epey çalkantı içerisinde biliyorsunuz. 1 hafta önce tartıştığımız CHP meselesi, artık tartışmanın dışında kaldı. Önümüz seçim, referandum emin olun ki bundan 3 ay sonra siyaset sahnesi bambaşka şeyleri tartışıyor olacak. Önümüzdeki seçimlerin arifesinde siyaset Ulusal Parti ve İşbirlikçi partiler arasında bir mücadeleye dönüşecek. Bizler burada sizlerden Ulusal Partiye destek olmanızı, bizim buradaki il teşkilatımızı güçlendirmenizi, ilçe teşkilatımızı kurmanızı istiyor geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.
Genel başkan yardımcısı Cafer Özsoy ve Sinema Sanatçısı İlyas Salman’ın konuşmasının ve şiir söylemesinin ardından Genel Başkan Çulhaoğlu ve Sanatçı Salman’ın kendilerine ait kitaplarını imzalamaları ile sona erdi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here