Bir sinemamız bile kalmadı

5
Kırklareli’de 11 yıldır 6 salonuyla faaliyet gösteren Cine Plaza ilgisizlikten ve korsan filmlerin piyasada çoğalmasından dolayı beyaz perdesini karaya bürüdü.
HABER MERKEZİ
Cine Palaza işletmecisi Gürhan Toker, son 1 yıldır Kırklareli halkının sinemaya olan ilgisinin azaldığını, günde 3 kişiye bir salon açtığını ve zararına faaliyet gösterdiğini bildirdi.
Vatandaşların sinemada rahatla film izlemeleri için salondaki bütün donanımı özenerek yaptırdığını anlatan Toker, Kırklareli halkının ilgisizliği yüzünden bütün emeklerin boşa gittiğini söyledi.
Gösterilen ilgilinin 3 kişiye kadar düşmesiyle Kırklareli halkının büyük bir bölümünün sinema kültürünü hak etmediğini vurgulayarak;
“ Kırklareli’de 11 yıl önce sinemayı açarken çok heyecanlı, mutlu, gururlu ve sevinçliydik.
Biz 11 yıl önce açtığımız bu sinema ile Kırklareli’nin 20 yıllık sinemasızlığına son vermiştik. Sinema sektöründe film galasının ardından vizyona girerken bizde aynı anda filmleri gösterime sunuyorduk. Kırklareli halkının rahat etmesi için elimizden geleni yaptık. Özellikle plazanın alt kısmının güzelliği için ter döktük ve tırnaklarımızla kazıyarak bir şeyler yaptık. Fakat Kırklareli halkı sahip çıkmayarak, ilgi göstermeyerek sinema kültürünü hak etmediklerini anlatmış oldular.
* “Film şirketleri inanmıyordu”
Kısmet bu kadarmış. Sinemaya 1 yıldır günde 3 kişi geliyordu. Bu rakamı şirketlere bildirdiğimizde, “Kırklareli’ne filim vermeyelim” diyorlardı. Film şirketleri de günde 3 kişinin geldiğine inanmıyordu.
Ben Kırklareli halkına sinema kazandırmak için 1 milyon TL yatırım yaptım. Korsan aldı başını gitti. İlgilenen, soran yok. Film vizyona girmeden korsanı piyasaya çıkıyor.
Biz vizyona giren filmleri hemen alıyorduk. Bizim gençliğimizde sinema yoktu. Bunun hayaliyle Kırklareli’ne sinema açtık ama hayallerimiz gerçekleşmedi. İnşallah başka bir girişimci gelip yeniden sinema açar. Sinemanın kapasitesi bin kişi, temmuz ayı içerisinde yalnızca 250 kişi sinemaya gelmiş. Biletleri de diğer illere göre çok ucuz tutuk ama yinede insanları sinemaya çekemedik” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here