Bir Nefes’ten Emniyet Mensupları’na anlamlı seminer

54
Bir Nefes Göğüs Hastalıkları Hastanesi, “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” dolayısı ile Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü’nde sigaranın zararlarını anlatan bir seminer düzenledi.

Lüleburgaz

Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda sigaranın zararlarını anlatan sunumu Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdullah Çiftçi yaparken seminere İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget, Emniyet Müdür Yardımcısı Yakup Akı, Bir Nefes Göğüs Hastalıkları Hastanesi Genel Koordinatörü İbrahim Turut ve emniyet mensupları katıldılar.
Gelişmekte olan ülkelerin baş belası olan sigara içme alışkanlığının gelişmiş ülkelerde sorun olmaktan çıktığını belirten Çiftçi; “Amerika’da insanlar sigara içmeyi zenci, yoksul ve aptallara bıraktıklarını söylüyorlar. Sigara içen insanlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmaya başladılar. İngiltere’de artık cadde ve sokaklarda bile sigara içilmesi yasaklanmış durumda. Çünkü onlar sigaranın zararlarının farkındalar ve bunun önüne geçmek için çalışıyorlar. Yaşanan kriz sırasında işleri bozulmayan tek sektör olan sigara şirketleri ise gelişmekte olan ülkelere gözünü dikmiş ve reklamlar sayesinde paralar kazanmaya devam ediyorlar. Sigarayla tanışan her 4 kişiden 3’ünün tiryaki olduğu ülkemizde bu belayı aşmak insanlarımızın elindedir. Yeterki sigarayı bırakmaya karar verelim. Bu konuda bizler her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget de sunum sonrası Bir Nefes Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve ekibine teşekkür ederek; “Bizler sigara konusunda verdiğiniz bilgiler ışığında artık daha da bilinçli olacağız. Sigara yasağını uygularken de artık daha bilinçli olacağız” dedi.
Bir Nefes Göğüs Hastalıkları Hastanesi Genel Koordinatörü İbrahim Turut ise seminere katılan emniyet mensuplarına seslenerek;  “Sizler kendiniz için değilse çocuklarınız için sigarayı bırakın. Çünkü onlar anne babalarını örnek alarak hayatlarına yön veriyorlar. Bunun bilinci ile onlara güzel örnek olmak ve hem kendi hayatımızı hem de çocuklarımızın hayatını karartmamak için sigaradan uzak duralım” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here