Binlerce kişi Yeni Yıl’a Fidan dikerek girecek

19
* Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’nün her yılın son günlerinde geleneksel hale getirdiği ve vatandaşlardan büyük ilgi  gören “Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil, Fidan Dikerek Girelim” çağrısı kapsamında ücretsiz olarak dağıttığı Sedir ve Selvi Fidanları vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
HABER MERKEZİ
Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’nin 81 İli’nde başlatılan ve yılbaşında ağaç kesmek yerine ağaç dikilmesini, ormanları korumayı amaçlayan ”Yeni Yıla Fidan Dikerek Girelim” Kampanyası kapsamında Kırklareli’de vatandaşlara 5 bin fidan dağıtıldı. 
Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, kent merkezindeki Vilayet Meydanı ile Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara fidan dağıtımı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, bu gece yeni yıla girileceğini belirterek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğünce ”Ağaç Kesme Fidan Dik, Yeni Yıla Fidan Dikerek Girelim” sloganı ile bir kampanya başlatıldığı ifade edildi.
Kendilerinin de Kırklareli’de fidan dağıttıklarını söyleyen yetkililer; “İnsanlarımızın yılbaşı kutlamalarında kestikleri ağaçları süslemesi yerine fidan dikerek yeni yıla girmelerini istiyoruz. Genel Müdürlüğümüzün bu kampanyası 81 İl’de yürütülüyor. Biz de Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü olarak 5 bin adet Sedir ve Selvi Fidanları’nı vatandaşlarımıza dağıtarak yeni yıla fidan dikerek girmelerini teşvik etmek istiyoruz” dediler.
Kampanya ile insanların çok sayıda fidanı dikerek yeni yıla gireceğini ve ormanların gelişeceğini söyleyen yetkililer; “’Yeni Yıl’ın tüm insanlığa, ülkemize ve Kırklareli’ye hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.
Fidan dağıtımında fidan almak isteyen vatandaşların yoğunluk oluşturduğu gözlendi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here