Binlerce kişi Cumhuriyet için yürüdü

12
Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü” 29 Ekim 2013 Salı günü saat 20.00’de gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü” 29 Ekim 2013 Salı günü saat 20.00’de gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin başta olmak üzere on binlerce vatandaş; Dingiloğlu Parkı önünde toplanıp, ellerinde bayraklar ve söyledikleri marşlar ile Karaumur Caddesi, Hastane Caddesi, Sungurbey Caddesi’nden geçti. “Cumhuriyet Korteji” son olarak İstasyon Caddesi’nden geçerek Vilayet Meydanı’na geldi. 
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Vilayet Meydanında yaptığı konuşmada;
“Cumhuriyetin ve bu toprakların ne anlama geldiğini bilen binlerce vatandaşım ile kucaklaşmaktan fazlası ile gurur duyuyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu aydınlık yolda sizler ile birlikte yürümekten mutluyum ” dedi.
Ardından CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu vatandaşlara hitaben konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların ardından ise vatandaşlara Havai Fişek Gösterisi sunuldu. Havai Fişek Gösterisi’nin son bulması ile birlikte Vilayet Meydanı’nda bulunan kalabalık DJ Anıl ile eğlendi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here