Beylik ve Güven Mahallesi’nin sakinleri yeni muhtarlarını seçti

15
* Pınarhisar Beylik Mahallesi ve Vize/Kıyıköy Güven Mahallesi yeni muhtarlarını seçti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Beylik Mahallesi ile Vize İlçesi’ne bağlı Kıyıköy Beldesi’nin Güven Mahallesi ölen muhtarlarının yerine yeni muhtarlarını seçmek için 01 Haziran 2014 Pazar günü sandık başına gitti. 
* Beylik Mahallesi’nin yeni muhtarı Celil Mayda 
Pazar günü gerçekleşen seçimde Pınarhisar Beylik Mahallesi muhtarlığı için 7 aday yarıştı. 9 sandıkta gerçekleşen seçimde 2602 kayıtlı seçmenden 1721 tanesi oy kullandı. Bu kullanılan oyların 58 tanesi geçersiz sayıldı. Oyların sayım işleminin tamamlanmasının ardından Celil Mayda 968 oy alarak Beylik Mahallesi yeni muhtarı oldu.
* Kıyıköy Güven Mahallesi’nde garip bir seçim
Kırklareli’de seçime giden bir diğer mahallede Kıyıköy Güven Mahallesi oldu. 7 adayın seçime gireceği mahallede adaylar arasında ortak bir karara varıldı. Adaylar ölen muhtarları Tamer Dalaman’ın eşi Vildan Dalaman’ın aday olması halinde seçimlerden çekileceklerini belirttiler. Alınan bu karar sonucunda Vildan Dalaman seçime girmeye verdi. Ancak 1 Haziran 2014 günü seçime iki aday katıldı yapılan seçimin sonucunda Güven Mahallesi’nin yeni muhtarı İsmail Özcan seçildi.
Seçilen iki muhtarı da Yeşilyurt Gazetesi olarak tebrik eder ve görevlerinde başarılar dileriz. (Caner Şenveli) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here