“Bestelenmiş Şiirler” TOBB’un gecesinde dile geldi

14
* Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Bestelenmiş Şiirler Dinletisi”ne konuk olan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve TRT Haber Spikeri Hamza Günerigök okudukları şiirler ile geceye ayrı bir renk kattılar.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri tarafından “Bestelenmiş Şiirler Dinletisi” Programı 02 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 21.00’de Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Düzenlenen programa; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman, kızı Elif Nur Yaman, Kırklareli İl Jandarma Komutanı KD. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müdür Yardımcısı Yasin Özdil, Şube Müdürleri Halil Yücel, Ahmet Uzun, Okul Müdürü Mustafa Keskin, Müdür Yardımcıları Sinan Çiftlik, Ahmet Hilmi Taşçı, Okul Aile Birliği Başkanı İpek Sevim ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kırklareli  İl Başkanı Hüsmen Terkin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Edebiyat Öğretmenleri Selda Şimşek, Hüseyin Genel, Günnur Öztürk, Dilek Çallı,. Bilgisayar Öğretmeni Seçil Akcan ve Müzik Öğretmeni Yüksel Altıntaşı’nın koordinasyonunda hazırlanan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  
Gece’de; Mediha Munduz Yahya Kemal Beyatlı’nın “Sessiz Gemi”, Büşra Candır Murathan Mungan’ın “Olmasa Mektubun”, Tuğba Kındam Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Beni Unutma”, Behram Can Öztürk Abdurrahim Karakoç’un “Mihriban”, Elif Özleyen Nurullah Genç’in “Siyah Gözlerinde Beni de Götür”, Seda Köybaşı Orhan Seyfi Orhon’un “Veda Busesi”, Feride Sert Cemal Safi’nin “Hadi Git”, Kaan Türkyurdu Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım”, Görkem Saçar Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Karasevda”, Burcu Mıhlay Necip Fazıl Kısakürek’in “Kaldırımlar”, Elif Özleyen ve Eren Aydoğan Nazım Hikmet’in “Sende Herkes Gibisin”, Burcu Ergül Yunus Emre’nin “Gel Gör Beni Aşk Neyledi” isimli şiirlerini okudu.
Behza Şimşek; Yahya Kemal Beyatlı’nın “Sessiz Gemi”, Abdurrahim Karakoç’un “Mihriban”Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli bestelenmiş şiirlerini seslendirdi.
Programa konuk olan TRT Haber Spikeri Hamza Günerigök sahneye çıkarak “Ben Sana Mecburum” ve “Gelenler-Gidenler” isimli şiirleri okudu. Şiire olan ilgisi ve tutkusu ile bilinen Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’da öğrencilerin daveti üzerine sahneye çıkarak “Sana Son baharımda Kal Bile Diyemedim” isimli şiiri okudu. 
Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Keskin, gecenin kapanışında yaptığı konuşmasında tüm katılımcılara ve bu gecenin hazırlanmasında emeği bulunan herkese teşekkür etti. Geceye konuk olarak katılan TRT Haber Spikeri Hamza Günerigök’e plaket verdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here