Beşir Derneği Kırklareli Temsilciliği Suriye’ye yardım elini uzattı

32
Beşir Derneği Kırklareli Temsilciliği’nden Suriye halkına yardım gönderildi. “Sana İhtiyacım Var” Kampanyası dahilinde düzenlenen organizasyona Tekirdağ, Çorlu ve Edirne Beşir Derneği Temsilcilikleri de destek verdi.


HABER MERKEZİ
Beşir Derneği Kırklareli Temsilciliği’nden Suriye halkına yardım gönderildi. “Sana İhtiyacım Var” Kampanyası dahilinde düzenlenen organizasyona Tekirdağ, Çorlu ve Edirne Beşir Derneği Temsilcilikleri de destek verdi.
“Sana İhtiyacım Var” Kampanyası’na Kırklareli’den 200 adet Battaniye, 1200 adet Çocuk Maması, 130 adet Çocuk Bezi olmak üzere Suriye’ye gönderilmek üzere 12 bin TL. değerinde yardım toplandı. Toplanan yardım malzemeleri Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği önünde düzenlenen törenle bir TIR’a yüklenerek Suriye’ye doğru yola çıktı.
* “Suriyeli kardeşlerimizin yanındayız”
Suriye’ye gönderilen hiçbir giyim malzemesinin ikinci el olmadığını ifade eden Beşir Derneği Kırklareli Temsilcisi Recep Dal;
“Öncelikle hayırlara vesile olduğumuz bugünde bizleri yalnız bırakmayan hayırsever vatandaşlarımıza, bizlere destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere 2011 yılında başlayan Suriye’deki iç savaş halen devam etmektedir. Resmi rakamlar olmasa da şu ana kadar 120 bin insanın öldüğü iddia ediliyor. Bu bağlamda Beşir Derneğimiz 2011 yılından beri Suriye’deki kardeşlerimize yardım götürmekte, onlara destek olmaktadır. Bunun haricinde 22 Ocak’ta başlayan “Sana İhtiyacım Var” Kampanyası doğrultusunda yapılan çalışmalar sonucunda 20’ye yakın TIR’ımız Suriye’ye ulaşmış durumda. Türkiye genelinde başlatılan bu kampanyaya Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kırklareli Temsilciliği, Tekirdağ, Çorlu ve Edirne Beşir Derneği Temsilcilikleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu kampanya da bir TIR dolusu malzeme topladık. Düzenli olarak Suriyelilere yardımlar ulaştıran Beşir Derneği Çorlu’dan Suriye’ye 1 TIR daha gönderdi. Hayırseverlerin destekleriyle toplanan yardımlar Suriyelilere ulaştırılacak. Suriye halkına destek günden güne büyürken Beşir Derneği 3 yıldır 200 binden fazla Suriyeliye düzenli olarak yardım etmeye devam ediyor” dedi. (Savaş Eskici)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here