Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’de Ovacık’ta

24
İstanbul VKV Koç Özel Lisesi öğrencilerinden sonra Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri de 5 Mart 2011 Cumartesi günü, Ovacık Prof. Dr. Necdet Tekin İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettiler.

 HABER MERKEZİ
“Yaşamak için Yaşat” sloganıyla devam eden ziyaretler çerçevesinde, Genç TEMA Lise Teşkilatı okullarından Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Ovacık Prof Dr. Necdet Tekin İlköğretim Okulu’nda Ovacıklı kardeşleriyle bir araya geldi.
Oryantasyon eğitimiyle başlayan etkinlikler çevre ve aile temalı atölye çalışmalarıyla devam etti.  Atölye çalışmaları kapsamında ayrıca resim, drama, ritim-müzik ve “elementlerin dili” isimli kimya eğitimi gibi gösteriler gerçekleştirildi.  Baştan sona sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında Beşiktaş A.A. Lisesi öğrencilerinin candan tavırları dikkat çekti.
 Ziyaret kapsamında kitap, satranç takımı, borazan, trampet, boya malzemesi vb. çok sayıda hediye Ovacık Prof Dr. Necdet Tekin İlköğretim Okulu öğrencilerine hediye edildi.
Gerçekleştirilen ziyaretin önemli diğer bir yanı da Ergene’den toprak ve su numunesi alınması oldu. İstanbul’a götürülen numunelere ait analiz sonuçları önümüzdeki haftalarda kamuoyuna duyurulacak. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.