“Benim için siyaset hizmet demektir”

14
* 12 Haziran Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Milletvekili olmak için Aday Adayı olduğunu açıklayan Yurdaer Ulus, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç’a adaylık dilekçesini vererek resmen Milletvekili Aday Adayı oldu. 

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı görevini yaklaşık 2 yıl, Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeliği görevini de 7 yıldan beridir yürüten Yurdaer Ulus, 12 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Kırklareli Milletvekili olmak için her iki görevinden de istifa etti.
Üstlendiği görevleri başarı ile yürüten Ulus, AK Parti’den Kırklareli Milletvekili olabilmek için resmi başvuru dilekçesini 10 Mart 2011 Perşembe günü saat 16.30’da AK Parti Kırklareli İl Binası’nda düzenlenen törenle AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç’a verdi.
Tunç, partilerine gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun olduğunu belirterek; “Biz bundan mutlu oluyoruz. İnşallah teşkilatımız genel merkezimiz en hayırlı, en isabetli kararı verir. Bizde ülkemiz için, ilimiz için en hayırlı arkadaşlarımızı seçer. Bunun çalışmasına yoğun bir tempo ile başlayacağız. Ben Yurdaer kardeşime bu yolda hayırlı uğurlu olsun, Allah yardımcısı olsun diyorum” dedi.
* “Başarı için birlik, ciddiyet, samimiyet ve çalışmak gereklidir”
Birlik, düzen, tertiple, samimiyetle ve ciddiyetle çalışmaları halinde Kırklareli’den olabildiğince daha fazla Milletvekili çıkaracaklarını düşündüğünü belirten Ulus şunları kaydetti:
“2003 yılında AK Parti’mizin birinci kongresi ile siyasi yaşamıma başladım. Bu zamanda bizi siyasetin içine sayın vekilimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarındaki arkadaşlarımızın, vatandaşlarımızın daveti ve desteği oldu. O tarihten sonra yaklaşık 1 yıl gibi bir süreçte İl Yönetimi’nde buradaki birçok arkadaşımız ile görevde bulunduk. 28 Mart 2004 Seçimleri’nde de malumunuz sizlerin onayı desteği, bize verdiği görev dahilinde İl Genel Meclis Adayı olarak çıktık. Nasip oldu ve İl Genel Meclis Üyesi olduk. 2004-2009 yılları arasında 5 yıl partimiz adına, sizlerin adına merkez ilçede İl Genel Meclis Üyeliği görevimi Grup Başkanlığı yapmak ile tamamladım. Daha sonra tekrar 2009 yılındaki Yerel Seçimler geldiği zaman yine sizlerin beni aday göstermesi ve onay vermesiyle tekrar İl Genel Meclis Üyeliği’ne aday oldum. Nasip oldu buradaki tüm arkadaşlarımızın desteği ile hep beraber bana verilen gayretler ile ikinci dönemde de İl Genel Meclis Üyeliği yaptım.
* “Daha çok hizmet için İl Genel meclis Üyeliği’nden ve İl Başkanlığı’ndan feragat ettim”
Amma velakin aradan 1 ay geçti Genel Merkezden Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’ya gittim. Başbakanımızdan aldığımız onay ve destek ile şimdiki İl Yönetimi ile birlikte İl Başkanlığı Kongresi’nde 3. dönem seçimlerinde İl Başkanı olarak görev aldım. Bu arada hem İl Genel Meclis Üyeliği ve hem İl Başkanlığı görevimi yürüttüm. Yaklaşık 2 yıl sizlere İl Başkanlığı görevimde layık olmaya çalıştım. Olabildiğince sivil toplumlarla, teşkilatlarımızla, vatandaşlarımızla ilişkileri yüksek tutmaya önem verip devam ettirdim. Layık olmaya, hizmet etmeye çalıştım. Bu işi yük olarak kabul ettim ve bu iş vücudumuzun zekâtıdır dedim. Herkese eşit davranmaya, bütün vatandaşı kucaklamaya, bütün partililerimize açık ve şeffaf olmaya çalıştım. Partimiz bünyesinde o dönemde mevcut olan bütün dostlarımız destek verdiler. İl Başkanlığı kendi kendine yapılacak bir görev değil. İlçe ve Belediye Başkanlarımızın, İl Genel Meclis Üyelerimizin, Belediye Meclis Üyelerimizin, Kadın Kollarımızın, Gençlik Kollarımızın ve tüm birimlerin destek vermesi gerekir. Bu bir beraberlik hareketidir, davadır. Olaylara bu şekilde baktım.
* “Görevim süresince destek aldığım bütün kesimlere teşekkür ediyorum”
Sizinde bildiğiniz gibi Genel Merkez 15 Ocak tarihiyle süre vermişti. Bu süreç hepimiz için geçerliydi. Bende 15 Ocak tarihinde yine sizlerin yoğun katılım ve desteği ile görevimizden istifa ettiğimi ilan ettim ve dedik ki nasip olursa Milletvekilliği Aday Adaylığı hususunu değerlendirmek üzere görevimi bırakıyorum. Hakkınızı helal edin dedim. Ben tekrar hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Bu seferde İl Genel Meclis Üyeliği’nden de istifamı verdim. Merkez ilçede ve tüm ilçelerimizde elimizden geldiği kadar yatırımların değerlendirilmesi, halkımıza hizmet etme, köylerimizde yatırımlarla ilgili konular hakkında çalıştım. Demokrat Parti Üyesi olmasına rağmen Vize İl Genel Meclis Üyemiz Hasan Basri Korkmaz Beyinde büyük desteği oldu.
* “Mutlaka kişi siyasetin içine girdiği zaman insanlık değerlerini daha çok geliştirmelidir”
Mutlaka insan siyasetin içine girdiği zaman insanlık değerlerini daha çok geliştirip, insanlık değerlerine de daha önem verip hareket etmelidir diye düşünüyorum. Bu manada bir yol çizeceğimizi umuyorum. İl Genel Meclis Üyeliği, İl Başkanlığı görevlerinde edindiğimiz bilgi, beceri, tecrübelerimizi vatandaşımızın daha rahat yaşaması için ve gelecek nesillere daha iyi bir ülke, bölge ve il bırakmak için mücadele edeceğim. Bugüne kadar siyaseti her zaman hizmet etme yolu olarak düşündüm. Ve bundan sonrada böyle olacaktır. İlimizdeki yapılması gereken her türlü konu ile ilgili bilgimiz ve tecrübelerimiz yeterlidir. Özellikle ilimizde Tarım, Turizm, Bacasız Sanayi mutlaka en iyi şekilde değerlendirilmelidir diye düşünüyorum. Ancak sanayinin de ilimizde bulunan Akarsular, Ergene Nehri konusunda problem olmayacak, çevreye zarar vermeyecek şekilde yapılması düşünülmelidir. İlimizin kalkınması bu doğrultu da olmalıdır. 
* “İlimizin kalkınması için herkes partimize destek vermelidir”
Partimizden aday adayı olan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emin olun ki bu birlik, düzen, tertip, samimiyet ve bu ciddiyet ile Kırklareli’den olabildiğince daha fazla Milletvekili çıkacağını düşünüyorum. Eğer biz samimi, ciddi olursak hem manevi görevimizi yapmış oluruz, hem de vatandaşımıza hizmet etmiş oluruz diye düşünüyorum. İktidar ile birleşen bir il için köylüsünden esnafına, işçisinden işverenine, öğrencisinden memuruna ve idarecisine kadar herkesin bizlere destek vermesini istiyorum. Saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here