“Belediyemiz artık daha hijyenik”

13
“Belediyemiz artık daha hijyenik”

Kırklareli Belediyesi, salgın ve ölümcül hastalıklara karşı önlem amacıyla, bir dizi yeni hijyenik uygulamaya geçti. Belediye Başkanı Cavit Çağlayan konu ile ilgili olarak şunları kaydetti;

‘’Son yıllarda Küresel ısınmaya bağlı olarak, doğal kaynak tüketimleri ve ekolojik dengenin de bozulmasıyla baş gösteren, salgın ölümcül ve mikrobik hastalıkların bulaşıcılığıyla personelimizin risk grubuna girmesini  önlemek ve ailelerini de dolaylı olarak bu riskle karşı karşıya bırakmamak adına Başkanlık Hizmet Binamız içinde ve Belediye Şantiyemizin tüm bölümlerinde dezenfektan el sabunu, dezenfektan el sıvısı, bina içi yer, masa ve araç gereç temizliğinde kullanılacak sıvılar ve tuvaletler için dezenfektan içeren yer paspası kullanımına başlanarak ilk adım atılmıştır. Çalışanlarımızın her gün yüzlerce vatandaşımıza hizmet veriyor olması, olası riskleri de beraberinde getirmektedir.

Bundan sonraki süreçte farklı alan ve bölümlerde de sağlığa uygunluk ve hijyen alanında çalışmalar yapılması konusunda duyarlılığımızı belirtmek istiyorum.

Biz Kırklareli Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Ailemiz bireylerini ve onların ailelerini ve bizimle her gün iletişim içinde bulunan vatandaşlarımızı mesai saatlerimiz içinde hijyen konusunda korumak başlıca görevimizdir. Belediyemizin öncülüğünde tüm kamu ve özel kuruluşların bu konuya hassasiyetle eğilmelerini istiyorum’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here