Belediye’den Engelliler Yaşam Derneği’ne Sosyal Yaşama Alanı

29
Kırklareli Belediye Meclisi’nin 2013 yılı Şubat ayı Toplantısı 5 Şubat 2013 Salı günü saat 14.00’da Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Ocak ayı belediye faaliyetlerinin gösterildiği kısa film izletilmesinin ardından gündem maddelerine geçildi.
Belediye Meclis Gündemi’nin 5. maddesinde yer alan Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği ile Kırklareli Belediyesi arasında ortak proje yapılması talebi görüşüldü.
Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Festival Alanı’nın batı kısmında kalan yaklaşık 1 dönüm terk edilmiş bir alan olduğunu ifade ederek, Engelliler Yaşam Derneği ile ortak ve ajans destekli bir proje yaparak engelli vatandaşlara sosyal alan oluşturulması istendiğini söyledi.
Projeyi desteklediğini ifade eden Başkan Av. Çağlayan; “Kırklareli engelliler yaşam derneği tarafından bize böyle bir talep geldi. Bende talebi son derece uygun buldum. Down Kafe şeklinde daha çok engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir Kafe oluşturulması güzel olur. Hem boş ve terk edilmiş bir alan temizlenmiş ve yararlı bir alan olacağına inanıyorum. Yaklaşık 1 dönüm olan alanda peyzaj çalışması yapılarak, engelli çocukların yararlanabileceği park, oturma parkı ve 150 metre kare kapalı alan olarak yapılma talebi var” dedi. Başkan Çağlayan, ortak proje yapılması ve belediye başkanına proje şartları ve protokol imza yetkisinin verilmesini meclisin oyuna sundu.
Meclis üyesi Fahrettin Üstündağ ve Beyazıt Kösten itiraz ederek konunun komisyona havale edilerek detaylı olarak incelenmesi ve komisyon raporuna göre karar alınmasını istedi.
Konu ile ilgili söz alan Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu, Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği’nin bir şube olmadığını, bir federasyon yada konfederasyonlarının olmadığını belirterek, Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği ile yapılacak her bir işin Kırklareli yararına, derneğe yada yapılacak olan proje de elde edilecek her bir kazancın Kırklareli’de kalacağını söyledi.
Gündem maddesi oy birliği ile İmar ve Çeşitli İşler Komisyonu’na havale edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here