Belediye’den Aşure ikramı

15
"Allah’ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem Ayı, dolayısıyla Kırklareli Belediyesi tarafından 2 Aralık 2011 Cuma günü vatandaşlara Aşure dağıtıldı.
HABER MERKEZİ
Saat 11.30’da Kırklareli Belediye Binası önünde gerçekleşen Aşure dağıtımda Aşure kazanına ilk kepçeyi Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan daldırarak vatandaşlara dağıtılmak üzere tabaklara aşure koydu.  
* “Müslüman aleminin Aşure ayı kutlu olsun”
Dağıtım esnasında kısa bir açıklama yapan Başkan Çağlayan şunları kaydetti;
“Aşure ayı münasebeti ile Aşure dağıtımını yapıyoruz. Aşure ayı bilindiği üzere aynı zamanda bir dini ibadet ayı, bunun yanında toplumun tüm kesimleri tarafından, tüm Müslümanlar tarafından da en azından örf ve adet gibi yapılan bir olay, sanırım Aşure bereketi temsil ediyor. Bereketli olmasını temsil ediyor. Kırklareli’de biz bunu birkaç yıldır yapıyoruz. Aşure dağıtımını birçok kurum ve kuruluşlar ile birlikte şahıslarda yapıyor. Müslüman aleminin Aşure ayı kutlu olsun.
Geçen yıl 1000 kişilik aşure dağıtımı yaptıklarını ifade eden Başkan Çağlayan, bu yıl 1200 kişilik dağıtım olacağını, Cuma Namazı sonrasında namazdan çıkan vatandaşlara Aşure ikram edeceklerini belirtti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here