Belediye yol çalışmalarının startını verdi

13
“Bundan sonra çok az asfalt yapacağız”

HABER MERKEZİ
Dün saat 13.00’da gazetemize ziyarette bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve gazetemiz muhabiri Yalçın Yıldırım ile görüştü. Görüşme sırasında yolların çukur olmasının kendilerini de çok rahatsız ettiğini belirten Başkan Çağlayan yağışlar nedeniyle yol onarım çalışmalarına başlayamadıklarını, yağışların durmasıyla beraber bu günden itibaren çalışmaların başladığını belirtti. Çukur yerlere sadece yama yapmak yerine çukur bölgenin etrafını keserek geniş alanda yol onarımı yaptıklarını belirten Çağlayan; “Yağışlar nedeniyle yollarımız çok bozuldu. Bu yol bozukluğundan vatandaş rahatsız olduğu kadar bizde rahatsız olduk. Ama yağışlar nedeniyle bu güne kadar çalışmalara başlayamadık. Yağışlar sırasında yapılacak çalışmanın hiçbir anlamı yoktu. Fakat yağışların durmasıyla birlikte onarım çalışmalarına başladık.
Yol onarımında sadece çukurun üzerine yama yapmak yerine, çukurun etrafını keserek daha sağlıklı bir onarım yapıyoruz. Bu işlem diğerine bakarak daha maliyetli ve uzun süreli olmasına rağmen elimizden geldiğince sağlıklı onarım yapmaya çalışıyoruz” dedi.
* “Bundan sonra çok az asfalt yapacağız”
Asfalt bozulduğunda onarılsa da kısa sürede tekrar bozulduğuna değinen Başkan Çağlayan bundan sonraki yol çalışmalarında parke taş döşemeye ağırlık vereceklerini belirterek; “İlimizde bu güne kadar yolların asfalt yapılmasına önem verildi. Bundan sonra ise çok fazla asfalt yapmayı düşünmüyoruz. Genellikle ara sokaklara parke taş döşeyeceğiz. Bozulan yerlerde ise kısa sürede taşları değiştireceğiz” şeklinde konuştu.
* “Rektörümüz mükemmel çalışıyor”
Sohbet sırasında Kırklareli’nin Kırklareli Üniversitesi’nden büyük bir beklentisi olduğunu belirten Başkan Çağlayan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın mükemmel çalıştığını belirtti. Çağlayan; “Ben üniversitemiz kurulmadan önce buraya hiçbir Doçent ve Profesörün gelmeyeceğini düşünüyordum. Ama şuan görüyoruz ki üniversitemiz kısa bir sürede çok fazla büyüdü. Bu büyümenin en büyük etkisinin ise Rektörümüz Profesör Doktor Mustafa Aykaç’ın başarılı çalışmalarından kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü gerçekten kendisi mükemmel çalışıyor.
Kırklareli’nin üniversiteden çok büyük beklentileri var” dedi.
* “Yeni otopark bu hafta açılıyor”
Parkmetre ihalesinin iptal olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Cavit Çağlayan yumurta pazarı olarak bilinen yerde çalışmaların tamamlandığını ve bu hafta içerisinde otopark olarak çalışmaya başlayacağını belirtti. Çağlayan; “Bilindiği üzere parkmetre ihalesi aylık 17 bin TL gibi yüksek bir bedelle yapılmıştı. Bedelin bu kadar yüksek olması nedeniyle ihaleyi alan kişi teminatını yakarak ihalenin iptaline neden olmuştu. Bizde ilk etapta bu uygulamayı kendimiz yapmamız gerektiğini düşündük. Böylelikle elde edilen geliri görmüş olur ve ona göre bir bedelle kiraya veririz diye düşündük. Yumurta pazarı olarak bilinen yerde çalışmalarımız tamamlandı. Bu hafta orada iki personel görevlendirerek otoparkımız çalıştırılmaya başlanacak. Şimdilik bu çalışma sadece yumurta pazarında yapılacak önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde de diğer yerlerde uygulamalar başlayacak” şeklinde konuştu.
Görüşme sonrası asfalt onarımı yapılan Mustafa Kemal Bulvarı’na gazetemiz muhabiri Yalçın Yıldırım ile giden Belediye Başkanı Cavit Çağlayan burada yapılan çalışmaları yakından inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Çağlayan hava koşulları müsaade ettiği sürece kısa bir süre içerisinde tüm yolların yapılacağını belirtti. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here