Belediye personeline “Yangın Söndürme Eğitimi” verildi

12
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Kırklareli Belediyesi personeline “Yangın Söndürme Eğitimi” verildi.
HABER MERKEZİ
İtfaiye haftası kapsamında verilen eğitim, Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü İtfaiye Yangın Teknikeri Ayhan Aptullahoğlu tarafından verildi.
28 Eylül Cuma günü saat 11.00’da Kırklareli Belediyesi Meclis Salonu’nda verilen eğitimde, Aptullahoğlu, evde, işyerinde, okulda ve dış mekanda herhangi bir yangın çıkması durumunda nasıl söndürüleceğini, yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanılacağını ve temel itfaiye eğitim konularında bilgi verdi. 
Aptullahoğlu; “İtfaiye görevlisi yangın yerine gelinceye kadar geçen süre çok önemlidir. Bu nedenle herkesin yangın söndürme konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Yangının çıkış anında söndürülmesiyle, can ve mal kaybının önüne geçilebilir. Birçok yangın, söndürme yöntemleri bilinmediğinden büyümekte ve kontrolden çıkmaktadır. Yanlış bilgilerin ise uygulanması yangını daha da körüklemektedir. Örneğin, tüpden sızan gaz sonucu çıkan yangın gazın tüpten çıktığı bölgeye müdahale edilmesiyle 1 saniyede söndürülebilir’ dedi.
Aptullahoğlu, doğru müdahaleyle yangın söndürmede yüzde yüz başarı sağlanabileceğine de dikkat çekti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here