“Belediye olarak yolları yapacak gücümüz ve paramız var”

13
Kırklareli Belediye Başkan Vekili “Belediye olarak yolları yapacak gücümüz ve paramız var”eÜnal Başkur gazetemize ziyarette bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur, Fen İşleri Müdürü Ünal Kıkılı ve Park ve Bahçeler Müdürü gazetemize ziyarette bulunarak gazetemize ziyarette bulunarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ile görüştü. Belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcısı Başkur yollardaki çalışma hakkında bilgi verdi.
* “Biz halkımızın parasını çöpe atmamak için yolları yapmadık”
Kırklareli’nin en büyük sorunu haline gelen bozuk yollar hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur;
“Doğalgaz çalışmaları ve TREDAŞ çalışmaları sırasında yollarda oluşan tahribat için bize para veriliyor. Fakat verilen para yolun tamamını onarmak için değil, sadece kazılan alanın yapılması için oluyor. Bize şuanda 1,6 milyon TL tahribat parası ödendi. Bizim sadece ana halterlerin onarımında harcayacağımız para ise 6,5 milyon TL’dir. Bize doğalgaz çalışmaları sırasında bazı caddelerde çalışmaların bittiği söylendi ve buralarda bir daha kazı olmayacak denildi. Biz bu yerlerde yolları yaptık. Bizim yol yapım çalışmamızın ardından kazılmayacak denilen yer tam 8 kez kazıldı. Bizim buraya yaptığımız çalışma boşa gitti. Buraya harcanan para bizim halkımızın parası. Biz halkımızın parasını çöpe atmamak için bazı yolları tam olarak yapmadık. Haşim Peksöz ve Zincirlikuyu Caddeleri’nde kazı çalışmaları bitti ve kaldırım çalışmalarına başladık. 28 Haziran tarihi itibariyle buralarda asfaltlama çalışması yapacağız ve bu caddelerdeki sorunlarımızı çözmüş olacağız. Belediye olarak yolları yapacak gücümüz ve paramız var. Yaptığımız yolun tekrar kazılmaması için çalışmaların bitmesini bekliyoruz” dedi. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here