Belediye ne zaman harekete geçecek

15
Kırklareli’nin sorunlarını ele alarak 25 Haziran 2010 Cuma günü “Kırklareli Sadece Ana Caddelerden mi Oluşuyor?”, 28 Haziran 2010 Pazartesi günü “Birileri Ölürse Hesabını Kim Verecek?” ve “Adı İnci, Kokusu Feci” başlıklı yaptığımız haberler üzerine Kırklareli Belediyesi konuya el atarak hareket geçtiğini belirtmişti.

 

HABER MERKEZİ
Konuyla ilgili Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından
Kırklareli’nin sorunlarını gündeme getirdiğimiz haberlerimize karşılık yapılan yazılı açıklamada yapımına başlanacak olan sorunlar hakkında bilgiler verilmişti.
“Yağışlardan dolayı yapamıyoruz”
Gazetemiz 25 Haziran 2010 Cuma günü yayınlanan sayısında ele aldığımız “Kırklareli Sadece Ana Caddelerden mi oluşuyor? ” başlıklı haberimizi vatandaşların şikayetleri ve tepkileri üzerine yapmıştık. Bunun üzerine Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından incelemelerin ardından yapılan açıklamada şunları kaydetti;
“Habere konu olan ara sokaklar yol yapım ve tamir programımızda önceden belirlenmiş olup, haberde belirtildiği gibi etkili yağışlar nedeniyle çalışmalarımız aksamaktadır, hava şartlarını uygun olduğunda çalışmalara tekrar başlanacaktır.”
“Komisyondan gelecek kararı bekliyoruz”
28 Haziran 2010 Pazartesi günü yayınlanan sayısında konu aldığımız sinyalizasyon sistemi ile ilgili “Birileri Ölürse Hesabını Kim Verecek?” başlıklı ve İnci Deresi’nin çevre sakinlerine verdiği rahatsızlık ile ilgili “Adı İnci, Kokusu Feci” başlıklı haberimizde tekrardan Kırklareli’nin ve vatandaşların önemli sorunlarını dile getirmiştik.
Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Fen İşleri Müdürlüğü’nün yetkisi dahilinde yer alan konular ile ilgili şunları kaydettiler;
“28 Haziran 2010 tarihli gazetenizde yayınlanan “Birileri ölürse hesabını kim verecek?” başlıklı haberiniz üzerine Fen İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı inceleme neticesinde haberde yer alan ilimiz Karakaş Mahallesi Ahmet Cevdet Paşa Parkı önündeki sinyalizasyon sisteminin kaldırılması ile ilgili olarak 29 Haziran 2010 tarih ve 410 sayılı yazı ile il Trafik Komisyonu’na başvuru yapılmış olup, komisyondan gelecek olan karar üzerine hareket edilecektir.”
“Kolektör hatları kuracağız”
28 Haziran 2010 tarihli gazetenizde yayınlanan “Adı İnci, Kokusu Feci” başlıklı haberiniz üzerine yaptığımız inceleme neticesinde
“Haber ile ilgili olarak Müdürlüğümüz tarafından yapılacak olan Atık su Arıtma Tesisleri ile paralel olarak yapılacak olan kolektör hatları ile şehrimizin içinden geçmekte olan İnci Dere ve Bağlıca Dere’ye akmakta olan kanalizasyonlar bu kolektörler vasıtası ile toplanıp Arıtma Tesislerine akıtılacaktır. Çalışmalar tamamlandığında her 2 deremizde de temiz su akacaktır.”
Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamasında konu olan haberlerin ardından “Sorumlu vatandaşlık örneğiniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz” dediler.
Fakat aradan 15 gün geçmesine rağmen bir çalışma başlatılmadığı dikkatleri çekerken vatandaş sabırsızlanmaya başladı. Yetkililer tarafından bir açıklama bekleyen vatandaşlar bu konuda Belediye’nin merkez ilçe sırtbağlar mevkii Kipa Alış Veriş Merkezi (AVM) arkasında bulunan yol ve ara sokaklardaki bozuk yolların onarılması yarım bırakılarak merkez ilçeye bağlı Belde ve Belediyelere yardım ettiklerini, önce ilin sorunlarının halledilmesi gerektiğini belirttiler. 02 Temmuz 2010 Cuma günü çıkan sayımızda yayınlanan haberimize yorum yapan vatandaşlar “siz yazdınız belediye el attı ama galiba elinde kaldı” dediler. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.