Belediye Meclisi’nin 1. ve 2. başkan vekilleri seçildi

12

 Kırklareli Belediye Meclisinde Meclis Başkan Vekilleri, Meclis
Katipleri, Encümen üyeleri, İmar, Plan Bütçe ve Çeşitli İşler
Komisyonlarına üye seçimi yapıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi 2011 Yılı Nisan Ayı toplantısı 05 Nisan 2011 Salı günü Kırklareli Belediye Başkanlığı Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
Saat 14.00’da başlayan meclis toplantısı Meclis 1. Başkan Vekili ve 2. Başkan Vekili seçimi, 2 asil ve 2 yedek Meclis Katibi seçimi, 3 Encümen üyesi seçimi, İmar Komisyonu üye seçimi, Plan Bütçe Komisyonu üye seçimi ve Çeşitli işler komisyonu üye seçimi ile başladı.
Kapalı oy usulü yapılan seçimlerde, meclis Başkan Vekilliği için Adem Sevim 16, Sedat Bilgiç 16, Sebahattin Uçar 8 ve Mehmet İkizlerli 8 oy aldı. 1. Meclis Başkan Vekili Adem Sevim 2. Başkan Vekili Sedat Bilgiç seçildi.
Meclis Katibi için 16 oy alarak asil katip Mustafa Ovarda, 16 oyla M. Fikret Akın seçilirken, yedek katip ise Beyazıt Kösten, Necati Düzen seçildi.
3 Encümen Üye seçiminde Mustafa Ovarda 16, Necati Düzen 16, İsa Ataç 16, Sebahattin Uçar 7, Şükriye Mert 1, Murat Bara 1 ve Tülay Tuncay Peker 1 oy aldı.
Yapılan oylama sonucu Mustafa Ovarda, Necati Düzen ve İsa Ataç encümen üyesi olarak seçildi.
İmar Komisyonu’na Yıldırım Koca, Şenol Can, Ahmet Yaşa, Sebahattin Uçar ve Mehmet İkizlerli, Plan Bütçe Komisyonuna Beyazıt Kösten, Mithat Sazara, Gülay Tülüş, Celal Güleryüz ve Murat Pala, Çeşitli işler komisyonuna ise Resul Yıldırım, Tuncay Gökçe, Kemal Aşkın, Fahrettin Üstündağ ve Şükriye Mert getirildi.
Meclis Katipliğine seçilen Mustafa Ovarda ve M. Fikret Akın, mevcut katip üyeleri Resul Yıldırım ve Şenol Can ile yer değişiminde bulundular. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here