Belediye işçileri sözleşme sevinci yaşadı

23
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri (Genel-İş) Sendikası ile Kırklareli Belediyesi arasında uzun zamandın sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonlandırıldı.
HABER MERKEZİ
23 Aralık 2011 Cuma günü saat 16.00’da Kırklareli Belediyesi Şantiyesi’nde sendikaya bağlı 125 işçi ile bir araya gelen Genel-İş Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Aladdin Öztürk, Genel-İş ile Kırklareli Belediyesi arasında uzun zamandın sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri hakkında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Aladdin Öztürk, burada yaptığı konuşmada Kırklareli Belediyesi ile olumlu bir havada gerçekleşen görüşmelerin yararlı bir şekilde sonuçlandığını, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın emeğe saygı gösterdiğini ifade etti. Sendika üyesi işçilerin 01.01.2012 tarihinden itibaren %15 zam alacaklarını belirten Aladdin Öztürk, 01.01.2013 tarihinden itibaren de işçilere %12 zam yapılacağını, bu bağlamda işçi ücretlerinin 2 bin TL’den başlayarak kademeli olarak artış göstereceğini söyledi.
Aladdin Öztürk, Kırklareli Belediyesi’nin işçisi koruyan ve kollayan bir yaklaşım içinde olduğunu ifade ederek, toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Gerçekleşen toplantıya Genel-İş Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Aladdin Öztürk, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Şube Sekreteri Kenan Akkan, Genel-İş Sendikası Kırklareli Temsilcileri Fikret Baydemir, Ümit Gencay, Ersan Çetin ve sendika üyesi işçiler katıldı.
Toplantı ile ilgili geniş haberimizi bir daha ki sayımızdan takip edebilirsiniz. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.